مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
03/9 1398
حمایت از استارتاپ های بخش داروسازی و صنایع غذایی ضروری است  مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری اصفهان گفت: استارتاپ های کشور توانایی های زیادی در بخش داروسازی و صنایع غذایی دارند که لازم است در دوران تحریم تقویت شوند.

احمد ورد روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: استارتاپ های فعال در بخش سلامت از جمله دارویی و تجهیزات پزشکی و صنایع غذایی مانند مکمل ها دارای ظرفیت ها و توانایی های بسیار و همچنین بازار تقاضای بزرگی هستند که در شرایط تحریم های ظالمانه می توانند بخش اعظمی از نیازهای داخلی را پوشش دهند.
وی با بیان این که شرکت های دانش بنیان و نوپا دارای سوابق خوبی در این زمینه هستند، اظهار داشت: بازار این قبیل محصولات، نیاز راهبردی و حیاتی در هر کشوری است و قابلیت سرمایه گذاری را دارد.
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری اصفهان تصریح کرد: در زمان حاضر رویکرد شرکت های نوپا و دانش بنیان به سمت نیازها و تقاضاهای بازار داخل و پس از آن فعال شدن در بازار صادراتی کشورهای همسایه است.
وی با اشاره به حضور کمتر رقبای خارجی در کشور، اضافه کرد: این موضوع هم می تواند فرصتی برای توسعه بازار شرکت های داخلی و از طرفی تهدیدی برای کیفیت کار آنها و حضور در بازارهای بین الملل باشد.
ورد به اهمیت مشتری مداری و تقاضای بازار در بخش کارآفرینی اشاره و خاطرنشان کرد: شرکت های نوپا و دانش بنیان باید روی این موضوع تکیه و مطابق با آن محصولات و دستاوردهای خود را به بازار عرضه کنند زیرا اگر نتوانند محصولات خود را بفروشند بازهم شکست می خورند.
استارتاپ (Startup) به معنای کسب و کار جدیدی است که حول محور فناوری شکل گرفته است و ظرفیت رشد بالایی دارد. در سال های گذشته، بستر مناسبی برای رشد این شرکت های نوپا در کشور فراهم شد و نهادهای متولی از جمله معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پارک های علم و فناوری از آنها حمایت می کنند.
صندوق غیر دولتی پژوهش و فناوری اصفهان طبق ماده 100 قانون برنامه سوم توسعه در سال 84 با هدف حمایت از شرکت های دانش بنیان و ارائه تسهیلات به آنها تاسیس شد و دومین صندوق پژوهش در کشور است.
استان اصفهان بیش از 500 شرکت دانش بنیان دارد.منبع : یرنا
لینک :
کد مطلب: 9555
تاریخ و زمان انتشار: 9 خرداد 1398, 12:49
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9555
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • دکتر بدرالزمان قریب گرکانی در سن ۹۱سالگی از دنیا رفت
 • کرونا مهمان ناخوانده جهان
 • گزیده اقتصادی روزنامه‌ها
 • حمایت از حضور استارتاپ‌ها در تلویزیون توسط توسکا
 • استارتاپ ها، کلید قفل اشتغالزایی و رونق بخش تولید
 • استان کرمانشاه می تواند قطب گردشگری شود
 • بیکاری علت اصلی مشکلات اجتماعی است؛ ایجاد شغل وظیفه ملی است
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  حمایت از استارتاپ های بخش داروسازی و صنایع غذایی ضروری است
  دسته بندی: اخبار || تگ های مطلب :
  نظرات: 0 1398/03/9
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها