مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
02/19 1398
با حضور صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛
اجلاس جهانی شورای پژوهش با حضور ایران برگزار شد
 اجلاس جهانی شورای پژوهش در سال ۲۰۱۹ با حضور صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران برگزار شد تا موضوعاتی همچون چالش‌های موجود در حمایت از پژوهشگران جوان بررسی شود.

به گزارش دیپروتد به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اجلاس جهانی شورای پژوهش (GRC) در سال ۲۰۱۹ با موضوع اثربخشی پژوهش اردیبهشت ماه سال جاری در شهر سائوپائولو برگزار شد. در جلسه حاشیه ای این اجلاس با حضور نمایندگان بنیادهای حامی پژوهش منطقه آسیا و اقیانوسیه چالش های موجود در حمایت از پژوهشگران جوان و ارائه سیستم منصفانه داوری مورد بررسی قرار گرفت. صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز به عنوان نماینده ایران از سال ۱۳۹۴ به عنوان عضو منطقه آسیا و اقیانوسیه در جلسات GRC حضور داشته است.بررسی اثربخشی علمی و اقتصادی طرح های پژوهشی در اجلاس ۲۰۱۹

بنابراین در این دوره نیز صندوق در این اجلاس حضور داشت که در آن به بررسی موضوع اثربخشی پژوهش از دو منظر پرداخته شد. «اثربخشی اجتماعی و اقتصادی به مثابه معیاری برای تخصیص بودجه» و «نشان دادن اثربخشی علمی، اقتصادی و اجتماعی طرح های پژوهشی حمایت شده» موضوعات اجلاس جهانی شورای جهانی پژوهش در این دوره بود.در سال های گذشته موضوعاتی همچون داوری طرح های پژوهشی و جایگاه زنان در پژوهش در GRC مطرح شده که صندوق به نوبه خود توانست با استفاده از تجربیات به دست آمده چارچوب جدیدی برای داوری های خود تعریف کند. همچنین راه اندازی کارگروه زنان در پژوهش از دستاوردهای دیگر این حضور است. صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۸ میزبان اجلاس منطقه آسیا و اقیانوسیه GRC در شهر تهران شد. همچنین نماینده صندوق از سال ۲۰۱۸ به عضویت کمیته اجرایی (ESG) انتخاب شده است.بر اساس این گزارش، GRC سازماني متشكل از سران بنيادهاي حامي پژوهش همچون بنياد ملي علم آمريكا ( NSF ) و انجمن ترویج علم ژاپن (JSPS) و بنیاد علم سوییس (SNSF) است كه با اهدافي مانند بهبود ارتباطات و همكاري ها ميان بنيادهاي حامي پژوهش، به اشتراك گذاري بهترين شيوه هاي همكاري تحقيقاتي و رسيدگي به چالش هاي مشترك در امر حمايت از پژوهش فعاليت مي کند. این سازمان ساليانه دو اجلاس (جهاني و منطقه اي) برگزار مي كند که اجلاس سالیانه امسال به میزبانی مشترک بنیاد پژوهش سائوپائولو (FAPESP)شورای ملی پژوهش علمی و فناوری آرژانتین (CONICET) و بنیاد پژوهش آلمان (DFG) برگزار شد.

منبع :
لینک :
کد مطلب: 9541
تاریخ و زمان انتشار: 19 اردیبهشت 1398, 12:51
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9541
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی در مجلس
 • دکتر بدرالزمان قریب گرکانی در سن ۹۱سالگی از دنیا رفت
 • گزیده اقتصادی روزنامه‌ها
 • حمایت از حضور استارتاپ‌ها در تلویزیون توسط توسکا
 • آیت الله هاشمی شاهرودی دار فانی را وداع گفت
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • برندگان جشنواره وب و موبایل
 • در مورد داوری جشنواره وب ایران بدانید
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  اجلاس جهانی شورای پژوهش با حضور ایران برگزار شد
  دسته بندی: اخبار || تگ های مطلب :
  نظرات: 0 1398/02/19
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها