مراقب سلامت غذایی مردم هستیم
 پیروز بخت در وزارت جهادکشاورزی: مراقب سلامت غذایی مردم هستیم
 نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در مراسم رونمایی از سامانه صدور نشان حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی که صبح امروز با حضور وزیر جهاد کشاورزی در این وزارتخانه برگزار شد بر ایمنی مواد غذایی تاکید کرد و گفت: محور اصلی فعالیت سازمان ملی استاندارد ایران اصالت، کیفیت و ایمنی غذا است.

به گزارش دیپروتد به نقل از استاندارد، پیروزبخت استاندارد را زیرساخت توسعه اقتصادی دانست و گفت: صنعت غذا نیز به عنوان محور توسعه اقتصادی در کشور به شمار می آید که با استاندارد و کیفیت این رشد اقتصادی تضمین می شود.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با معرفی این سازمان به عنوان یک سازمان فرابخشی یادآور شد: در قانون جدید سازمان ملی استاندارد ایران، وزارت جهاد کشاورزی یکی از اعضای شورای عالی استاندارد به شمار مي رود که بیانگر تاکید دولت بر سلامت محصولات غذایی و کشاورزی است.

وی با بیان اینکه لازم است با هم افزایی بين دستگاهي، غذای سالم در دسترس مردم قرار گیرد گفت: فضای الکترونیک حاکم بر فعالیت ها در سامانه مذکور برای شفافیت و سرعت کار ضروری است.

پيروزبخت گفت: همه مسئولان در کشور برای سلامت و ایمنی غذاي مردم بسیار جدی هستند.

 وی بر یکپارچگی غذا تاکید کرد و گفت: کیفیت، اصالت و ایمنی غذا، مواردی است که بر روی آن تمرکز داریم چرا که معتقدیم، با کیفیت صادرات غذایی در کشور را بصورت پایدار تضمین خواهد کرد.

 پیروزبخت، اصالت را بسیار ضروری دانست و گفت: متأسفانه در کشورمان از تقلب بیشتر از بی کیفیتی رنج می بریم به همین خاطر بحث اصالت را در کدکس غذایی معرفی کردیم و این پیشنهاد مورد تایید قرار گرفت.

 پیروز بخت با اشاره به شرایط ناعادلانه تحریم گفت: لازم است با همکاری و هم افزایی در این شرایط، مراقب سلامت مردم باشیم .

 در این مراسم، از فعاليتها و اقدامات شايسته غلامرضا امینی، مديركل نظارت بر استاندارد صنايع غذايي، آرايشي، بهداشتي و حلال سازمان ملي استاندارد ايران در ایجاد این سامانه تجلیل به عمل آمد.

جستجو در سایت
تبلیغات
درباره ما

مجله اینترنتی دیپروتد نشریه مجازی بر بستر اینترنت به مسائل آموزشی و مقالات پیرامون کسب وکار های نوپا یا استارت آپ ها و سبک زندگی است فعالیت و محتوای مطالب ارائه شده در سایت همه بیشتر در حوزه مدیریت، کارآفرینی ، روانشناسی ،اقتصادی و فناوری اطلاعات است نام اصلی دیپروتد "ریشه های عمیق " با مجوز رسمی از هیات نظارت برمطبوعات مشغول به فعالیت است

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید