مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
02/8 1398
صنعت نساجی و پوشاک، فرصت یک جهش بزرگ را دارد  معاون طرح وبرنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت: صنعت نساجی و پوشاک، فرصت یک جهش بزرگ را دارد


معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت گفت: با توجه به ظرفیت ها و قابلیت های واحدهای تولیدی نساجی و پوشاک و شرایط اقتصادی کشور، این صنعت آمادگی یک جهش خوبی را دارد.

به گزارش دیپروتد نقل از شاتا، سعید زرندی در جلسه ای که با حضور انجمنها و تشکلهای صنعت نساجی و پوشاک برگزار شد گفت: مشکلات به وجود آمده در اقتصاد کشور در کنار همه زحمت ها و تنگناهای که برای تولید کشور ایجاد کرد اما برای صنعت نساجی و پوشاک به یک فرصت تبدیل شده است.

وی گفت: نوسانات قیمت ارز منجربه کاهش واردات و قاچاق محصولات مرتبط با صنعت نساجی و پوشاک شده و تولیدات را بالا برده لذا فعالان این صنعت باید از این فرصت جهت تقویت و توسعه تولید داخل استفاده نمایند.

زرندی گفت: چند صنعت در سال رونق تولید برای ما اهمیت ویژه دارد که صنعت نساجی و پوشاک از جمله صنایع اولویت دار وزارت صنعت،معدن و تجارت در سال 98 است و ما مصمم به رفع موانع این صنعت برای توسعه آن هستیم.

معاون طرح و برنامه افزود: یکی از اهداف مهم سال رونق تولید ، توجه به بازار صادراتی با اولویت کشورهای همسایه می باشد و این صنعت نیز باید برای صادرات گام بردارد.

وی در خصوص مشکلات این صنعت از جمله، کمبود نقدینگی، مالیات ، بازسازی و نوسازی صنایع تاکید کرد: در غالب تبصره 18 قانون بودجه برای نوسازی و بازسازی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی ، تسهیلاتی در نظر گرفته شده که با توجه به اهمیت نساجی و پوشاک،این واحدها در اولویت دریافت قرار خواهند گرفت.

زرندی در خصوص مالیات بر ارزش افزوده گفت: جلسات ، مکاتبات واقداماتی دراین خصوص انجام شده است که امیدواریم مجلس شورای اسلامی با همراهی خوب خود ،کمک بزرگی به تولید انجام دهد.

معاون طرح و برنامه در ادامه تصریح کرد: نمی شود همه شعار رونق تولید بدهند اما در مقام عمل هیچ تفاوتی نسبت به گذشته در خصوص تولید نداشته باشند.

وی گفت: باید نگاه ها نسبت به تولید تغییر کند و اگر بخواهیم رونقی اتفاق بیفتد الزامات آن هم باید محقق شود.

زرندی افزود: گرچه همه از محدودیت های مالی کشور مطلع هستند اما می توان با پیداکردن کسب و کارهای که فرار مالیاتی یا کم اظهاری دارند ، منابع در آمدی مالیاتی تامین شود تا باری از دوش تولید برداشته شود.

معاون طرح و برنامه تاکید کرد: مشکلات مربوط به گمرک یکی از دغدغه های بخش صنعت است که وزارت صنعت،معدن و تجارت آن را پیگیری می کند.

وی گفت: استراتژی توسعه صنعت نساجی و پوشاک که با همکاری تشکل ها و انجمن ها تدوین شده به زودی ابلاغ می شود تا این صنعت با نقشه راه مشخص حرکت نماید.


منبع : شاتا
لینک :
کد مطلب: 9489
تاریخ و زمان انتشار: 8 اردیبهشت 1398, 13:36
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9489
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • اقتصاد فرانسه تا دو سال دیگر سرپا نخواهد شد!
 • گزیده اقتصادی روزنامه‌ها
 • استان کرمانشاه می تواند قطب گردشگری شود
 • اولویت ویژه ثبت سفارش و تامین ارز امسال با مواد اولیه و واسطه ای است
 • بیکاری علت اصلی مشکلات اجتماعی است؛ ایجاد شغل وظیفه ملی است
 • صنعت،‌ معدن و تجارت، طلایه دار اقتصاد کشور
 • تامین مالی واحدهای تولیدی مهمترین اولویت وزارت صنعت ، معدن و تجارت
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  صنعت نساجی و پوشاک، فرصت یک جهش بزرگ را دارد
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها