مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
12/7 1397
تامین امنیت کسب و کارها در صنایع مالی تامین امنیت کسب و کارها در صنایع مالی از اولویت‌های مرکز افتا
رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتا ریاست جمهوری در همایش مدیریت تداوم کسب و کار در صنعت بانکی، گفت: با توجه به مخاطرات سایبری، تامین امنیت زیرساخت‌های حیاتی، نقش مهم و اساسی در اقتصاد کشور دارد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت راهبردی افتا، آقای رضا جواهری در سخنانی در این همایش گفت: حوزه‌های ارتباطات، حمل نقل، انرژی و مالی از اولویت های این مرکز است و با توجه به نقش حیاتی صنعت بانکی در اقتصاد کشور، نگاه ملی به این بخش وجود دارد.
وی تصریح کرد: ما باید به این حوزه‌ها نگاه ملی داشته باشیم نه نگاه صنفی. اگر در حوزه پولی مالی اتفاقی رخ دهد کل نظام بانکی کشور دچار آسیب می‌شود و این آسیب متوجه حاکمیت نیز هست.
رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتا  ادامه داد: صنعت بانکی شاهرگ اقتصاد کشور است از این‌رو تداوم کسب و کارها در صنایع مالی ضرورت دارد و برای استمرار آن نیاز به برنامه ریزی است تا کشور با بحران مواجه نشود.
وی ادامه داد: در مورد زیرساخت‌های حیاتی مرکز مدیریت راهبردی افتا تدابیر و تمهیدات لازم اندیشیده و برنامه‌هایی نیز تدوین کرده که بحث مدیریت تداوم در کسب وکارها نیز جزئی از برنامه‌ها است. البته مدیریت تداوم در کسب و کار مختص فضای مجازی نیست و در تمام ساختارها کاربرد دارد.
آقای جواهری همچنین گفت: ناآگاهی مدیران از دارایی‌هایی خود در بخش زیرساخت‌های حیاتی یک سازمان، یکی از مشکلات در تامین امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات است.
رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتا با اشاره به مصوبه شورای عالی فضای مجازی در زمینه مدیریت امنیتی کشور در فضای مجازی گفت: شورای عالی فضای مجازی نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی را تصویب و ابلاغ کرد. در این مصوبه مرکز مدیریت راهبردی افتا مکلف شد برنامه ای عملیاتی برای زیرساخت حیاتی کشور تدوین کند.
به دنبال این برنامه، مرکز مدیریت راهبردی افتا طرح امن سازی که در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شده بود را بازنگری و طرح جدیدی را ارائه کرده است.در طرح جدید ۹ الزام در نظر گرفته شده که یکی از آن‌ها مدیریت تداوم در کسب و کارها است که به صورت مفصل به آن پرداخته شده است.
آقای جواهری با اشاره به اینکه اشتراک‌گذاری اطلاعات یکی از موضوعات مطرح شده در این نظام است، از سازمان‌ها درخواست کرد تا با رعایت حدود طبقه‌بندی، تجربه‌‌‌های خود را در اختیار سازمان‌‌های دیگر قرار دهند.
رئیس مرکز راهبردی افتا در پایان تصریح کرد: در مرکز افتا گروه‌های مشاوره و متخصصان آموزش دیده می‌توانند به سازمان‌ها در مورد نحوه ایجاد امنیت در زیرساخت‌ها وسرویس‌هایشان مشاوره دهند.
منبع : مرکز مدیریت راهبردی افتا
لینک :
کد مطلب: 9352
تاریخ و زمان انتشار: 7 اسفند 1397, 23:31
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9352
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • دکتر بدرالزمان قریب گرکانی در سن ۹۱سالگی از دنیا رفت
 • گزیده اقتصادی روزنامه‌ها
 • اثاثیه از بین رفته مردم، با حضور فعال بخش تولید باید تامین شود
 • هدف از ادغام بانک ها تحول نظام بانکی است
 • بیکاری علت اصلی مشکلات اجتماعی است؛ ایجاد شغل وظیفه ملی است
 • نمی توانیم زندگی مردم را از تحولات فناوری و ارتباطی جدا کنیم
 • شناخت درست و فرهنگ سازی، تنها راه مدیریت و پیشگیری از مشکلات فناوری
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  تامین امنیت کسب و کارها در صنایع مالی
  دسته بندی: اخبار || تگ های مطلب :
  نظرات: 0 1397/12/7
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها