مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
12/9 1397
افتتاح مرکز مدیریت راهبردی افتای استان هرمزگان در مراسم افتتاح مرکز افتای استان هرمزگان، رئیس و معاونان مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری و استاندار هرمزگان حضور داشتند.
مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری : در مراسم افتتاح مرکز افتای استان هرمزگان ، رضا جواهری رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری گفت:  این مرکز در چهار بُعدِ راهبردی ، نظارتی، عملیاتی، آموزش و فرهنگ سازی فعالیت می‌کند .
وی با بیان تقسیم بندی فضای مجازی  به سه حوزه موثر محتوا، مقرراتی و ساختاری و همچنین زیرساخت‌ها گفت: حوزه فضای مجازی تنها مربوط به پایتخت نیست بلکه در سطح جغرافیایی کشور توزیع شده است و ما براساس وظایف محول شده طبق "نظام ملی پیشگیری و مقابله با حوادث فضای مجازی" باید از حداکثر ظرفیت کشور و همکاری همه جانبه دستگاه‌ها در این زمینه استفاده کنیم.
رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری گفت: برنامه جامعی تدوین شده که هفته آینده به کلیه دستگاه‌های اجرایی کشور ابلاغ خواهد شد و بر اساس آن دستگاه‌ها موظفند دوره‌های آموزشی مشخص و مستمر برای کارکنان خود در حوزه فضای مجازی برگزار کنند.
آقای جواهری با اشاره به تدوین طرح امن سازی زیرساخت‌های حیاتی در قبال حملات الکترونیکی گفت: امنیت جزء لاینفک فضای مجازی است و زمانی که سازمانی و یا حتی فردی برای خود شبکه یا سامانه‌ای مجازی ایجاد می‌کند، باید بحث امنیت آن شبکه را مدنظر قرار دهد و ما باید مؤلفه‌های امنیت شامل پیشگیری، دفاع و اقدامات بازدارنده را مدنظر داشته باشیم.
در این مراسم که معاونان مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری و تنی چند از مسئولان هرمزگان حضور داشتند ، آقای همتی استاندار هرمزگان هم گفت: زندگی مردم با تحولاتی که امروزه در حوزه فناوری‌ها رخ داده عجین شده و این تحول در کنار رویکرد مثبت و سازنده می‌تواند تهدیداتی هم داشته باشد.
فریدون همتی با اشاره به لزوم آموزش فردی، اداری و اجتماعی در این حوزه افزود: فرصت‌ها و تهدید‌های موجود در این حوزه را باید شناخت و با استفاده مطلوب از این فناوری و تحول برای افزایش سرعت، دقت، کیفیت و کاهش هزینه‌ها و توسعه ارتباطات و تبادل تجارب استفاده کرد.
استاندار هرمزگان به اهمیت حفظ و حراست اطلاعات در همه حوزه‌ها اشاره کرده و گفت: بسیاری از فعالیت‌ها و اقدامات در بستر اینترنت و فناوری‌ها شکل می‌گیرد و از مرکز افتا یا امنیت فضای اطلاعات و تولید اطلاعات باید برای آموزش و ارتقای آگاهی مردم در مقابله با دشمنان و جلوگیری از آسیب‌ها استفاده کنیم.
در پایان این مراسم آقای عبیدی به عنوان رئیس مرکز مدیریت راهبردی افتای استان هرمزگان معرفی شد.
منبع : مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری
لینک :
کد مطلب: 9350
تاریخ و زمان انتشار: 9 اسفند 1397, 23:17
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9350
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • پخش آنلاین و زنده مراسم های عزاداری محرم در سراسر کشور
 • دکتر بدرالزمان قریب گرکانی در سن ۹۱سالگی از دنیا رفت
 • گزیده اقتصادی روزنامه‌ها
 • استان کرمانشاه می تواند قطب گردشگری شود
 • آموزش در هر مقطعی باید بر مبنای نیازهای جامعه باشد
 • اثاثیه از بین رفته مردم، با حضور فعال بخش تولید باید تامین شود
 • نمی توانیم زندگی مردم را از تحولات فناوری و ارتباطی جدا کنیم
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  افتتاح مرکز مدیریت راهبردی افتای استان هرمزگان
  دسته بندی: اخبار || تگ های مطلب :
  نظرات: 0 1397/12/9
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها