مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

11/7 1397
طرح پیاده سازی الکترونیکی کردن سلامت یک هفته ای ارائه شود آذری جهرمی تاکید کرد: طرح پیاده سازی الکترونیکی کردن سلامت یک هفته ای ارائه شود / مردم باید الکترونیکی کردن خدمات سلامت را به صورت عینی ببینند


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه جمع بندی بازدید امروز خود از طرح سلامت الکترونیکی شهرستان بابلسر استان مازندران تاکید کرد: کارگروهی از وزارت ارتباطات و متولیان سلامت کشور، طرح پیاده سازی سامانه الکترونیکی سلامت در ۴ استان کشور را ظرف یک هفته تهیه و ارائه کنند.

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان بازدید خود از سامانه الکترونیکی سلامت شهرستان بابلسر، در جلسه ای با مدیران سلامت کشور به بررسی اقدامات انجام شده و برنامه های آینده این حوزه پرداخت.

به گزارش دیپروتد به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،مهندس جهرمی با اشاره به اینکه سامانه الکترونیکی سلامت در بابلسر در حد توان و ظرفیت پیاده‌سازی مناسبی داشته، گفت: البته این طرح با رفع مشکلات و نواقص جای بهتر شدن دارد و می تواند به کل استان مازندران تعمیم داده شود.

آذری جهرمی با اشاره به اشکالات این سامانه، افزود: در این سامانه رابطه لایه های مختلف دیده نشده و ارتباط با شرکت های بیمه ای و تبادل اطلاعات با سایر دستگاه ها نیاز به حمایت و همکاری بیشتری دارد.

وزیر ارتباطات که در جمع مدیران (محمدحسن زدا مدیر عامل تامین اجتماعی، طاهر موهبتی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت و مدیران دانشگاه علوم پزشکی ایران) صحبت می کرد، گفت: برای نخستین بار اتصال تامین اجتماعی، بیمه سلامت و وزارت بهداشت به صورت آزمایشی در استان مازندران انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه مردم باید الکترونیکی کردن خدمات سلامت را به صورت عینی ببینند، افزود: مردم در این طرح باید ببینند که ما نگران و پیگیر سلامتی آنان هستیم.

آذری جهرمی با انتقاد از سازمان هایی که داده های خود را آزاد نمی کنند، تاکید کرد: داده ها و اطلاعات تجمیع شده در سازمان ها و دستگاه ها گنجینه و دارایی ملی است.

همچنین در این جلسه با پیشنهاد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، مقرر شد ظرف یک هفته کارگروهی متشکل از وزارت ارتباطات، وزارت بهداشت، بیمه سلامت و تامین اجتماعی، طرح پیاده سازی سامانه الکترونیک سلامت در ۴ استان کشور را تهیه و ارائه کنند.

منبع : روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
لینک :
کد مطلب: 9300
تاریخ و زمان انتشار: 7 بهمن 1397, 00:28
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9300
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • ارائه کامل خدمات الکترونیکی سلامت در ۴ استان کشور
 • احداث نخستین پارک فضایی و کسب و کارهای فضا پایه در مازندران
 • سلیقه‌ عمل کردن در ماجرای فیلترینگ، سنگ روی سنگ بند نمی‌شود
 • ظلم به مردم، توقف توسعه فضای مجازی به دلیل رشد جرایم
 • نمی توانیم زندگی مردم را از تحولات فناوری و ارتباطی جدا کنیم
 • توسعه خدمات مبتنی بر فناوری کلید حل ابر چالش‌های کشور است
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • زمین‌لرزه ۷.۳ ریشتر غرب‌کشور
 • طرح پیاده سازی الکترونیکی کردن سلامت یک هفته ای

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
   
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت