مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

11/9 1397
قطع بیش از 9 هزار سیم کارت مزاحم روابط عمومی وزارت ارتباطات اعلام کرد: قطع بیش از 9 هزار سیم کارت مزاحم
به گفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در یک هفته اخیر بیش از 9 هزار سیم کارت شخصی که اقدام به ارسال پیامک های تبلیغاتی می کردند قطع شده است.

به گزارش دیپروتد ، سید جمال هادیان گفت: هرچند پیش از این نیز سامانه #800* در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی امکان مشاهده و لغو خدمات ارزش افزوده و امکان دریافت پیامک های تبلیغاتی را از سرشماره های دارای مجوز فراهم می کرد اما رواج استفاده از سیم کارت های شخصی برای ارسال پیامک تبلیغاتی و فروش کالاها و خدمات موجب گلایه و شکایت تعدادی از هموطنان شده بود.

وی افزود: هر چند سامانه 195 شکایت های فراوانی از مزاحمت های این نوع پیامک ها دریافت می کند،‌ اما تعداد شماره های شخصی که چنین پیامک هایی ارسال می کنند بسیار زیاد است.

پیرو جلسه حضوری رییس جمهور با وزیر و مدیران وزارت ارتباطات در این وزارتخانه و دستور رییس جمهوری برای جلوگیری از مزاحمت های پیامکی، سامانه خودکار تشخیص پیامک های مزاحم در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با مشورت جمعی از صاحب نظران با تنظیمات جدید آغاز به کار کرد و اصلاحاتی نیز در فرآیند دریافت شکایات مردمی از طریق سامانه 195 اعمال شد.

رییس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات ادامه داد: یک روز پس از دستور رییس جمهور و با آغاز کار سامانه خودکار تشخیص پیامک های مزاحم در همان روز اول قریب به 5800 سیم کارت متخلف قطع شد و در حال حاضر هم شناسایی و قطع سیم کارت های متخلف همچنان ادامه دارد و تاکنون بیش از 9 هزار سیم کارت متخلف شناسایی و قطع شده است.

وی ادامه داد: هموطنان در صورت دریافت پیامک های تبلیغاتی مزاحم می توانند شماره مربوطه را با استفاده از سیم کارت خودشان به سرشماره 195 پیامک کنند تا پس از بررسی و اثبات تخلف، نسبت به قطع شماره متخلف و برخورد با صاحب آن اقدام شود.

هادیان افزود: وزارت ارتباطات ارسال پیامک های تبلیغاتی بدون اجازه دریافت کننده را مصداق تجاوز به حق الناس می داند و پیگیری و برخورد با متخلفان را در دستور کار خود قرار داده است و در مقابله با این پدیده از همه هموطنان کمک می طلبد.

منبع : روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
لینک :
کد مطلب: 9291
تاریخ و زمان انتشار: 9 بهمن 1397, 00:17
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9291
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • الزامی بودن ارائه طرح دقیق فنی از شبکه رادیویی
 • نمی توانیم زندگی مردم را از تحولات فناوری و ارتباطی جدا کنیم
 • کمک مردم برای شناسایی پیامک های مزاحم
 • شناخت درست و فرهنگ سازی، تنها راه مدیریت و پیشگیری از مشکلات فناوری
 • توسعه خدمات مبتنی بر فناوری کلید حل ابر چالش‌های کشور است
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • کودک آنلاین جشنواره ای برای ایجاد فرصت های نو
 • انتشار كارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته‌ كارشناسی ارشد ناپیوسته
 • قطع بیش از 9 هزار سیم کارت مزاحم

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
   
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت