مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

11/4 1397
سعید زرندی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت - دیپروتد
معاون وزیر صنعت ، ‌معدن و تجارت
تامین مالی واحدهای تولیدی مهمترین اولویت وزارت صنعت ، معدن و تجارت است/ سرمایه های خرد مردمی به تولید پیوند بخورد

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: تامین مالی واحدهای تولیدی در شرایط فعلی اقتصاد کشور ، یکی از مهمترین اولویت های این وزارتخانه است و می توان از سرمایه های خرد مردمی در این زمینه بهره برد


به گزارش دیپروتد به نقل از شاتا سعید زرندی در جلسه با برخی از مدیران دستگاههای اقتصادی گفت:مشکلات مربوط به تحریم و تاثیرات آن در بخش تولید و تجارت و مشکلات ارزی ، باعث شده است نیاز بنگاهها به تزریق نقدینگی ، بیش از پیش شده است و راهکارهای مختلف تامین مالی با همفکری با بخش خصوصی ، اساتید دانشگاه و صاحب نظران اقتصادی بررسی می شود.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت:برخی از مواد قانونی همچون تبصره ۱۸ ، تسهیلات اشتغال و طرح رونق تولید برای تامین مالی تولید در نظر گرفته شده است و برای برخی صنایع خاص به مثل قطعه سازی نیز تسهیلات جداگانه ای تخصیص داده شده است

زرندی با بیان اینکه مجموع این تسهیلات نیاز صنعت ، معدن و تجارت را پاسخ نمی دهد افزود: سیستم بانکی کشور ، ظرفیت مشخصی برای تامین مالی صنعت را دارد و باید به دنبال راهکارهای جدیدی باشیم.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: استفاده ازابزارهای جدید تامین مالی یکی از موضوعاتی است که بصورت جدی در دستور کار وزارتخانه قرار دارد.

وی گفت: تجارب جهانی نیز نشان می دهد که اتکا تولید فقط به بانکها نیست و باید از سایر بازارهای مالی نیز برای تامین سرمایه بهره برد.
زرندی تاکید کرد: مذاکرات و جلسات متعددی با مسئولان فرابورس ، بورس و شرکتهای تامین سرمایه برگزار کردیم تا بتوانیم واحدهای تولیدی را به این سمت هدایت کنیم.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت ، معدن و تجارت تصریح کرد: در بیمه نیز ، سرمایه زیادی وجود دارد که به دنبال راهکاری هستیم تا این منابع نیز به سمت تولید بیاوریم.

وی گفت: "صندوق پروژه ها" و "سرمایه های خرد مردمی" از موضوعاتی است که باید با تولید پیوند بخورد.

زرندی تاکید کرد: البته در این نگاه ، باید فرهنگ سازی مناسبی نیز در صنعتگران ایجاد شود تا آنان نیز ترغیب شوند به طرف ابزارهای جدید مالی بروند چرا که فرصت ها و قابلیت های خوبی در بازار سرمایه وجود دارد که صنعتگران می توانند از آن استفاده کنند.

زرندی گفت: مسئولان وزارت اقتصاد و سازمان بورس نیز آمادگی خود را جهت تسهیل استفاده صنعت از ابزارهای بازار سرمایه اعلام کرده اند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت ، معدن و تجارت تاکید کرد: این موضوعات را با خانه های صنعت و معدن ، اتاق بازرگانی و سایر تشکل های بخش خصوصی مطرح کرده ایم و امیدواریم بتوانیم ، فضای جدیدی برای تامین سرمایه تولید ایجاد کنیم.

منبع : شاتا
لینک :
کد مطلب: 9267
تاریخ و زمان انتشار: 4 بهمن 1397, 00:52
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9267
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • حمایت معقول و کارشناسی دولت از تولید و صنعت داخلی
 • نمی توانیم زندگی مردم را از تحولات فناوری و ارتباطی جدا کنیم
 • شناخت درست و فرهنگ سازی، تنها راه مدیریت و پیشگیری از مشکلات فناوری
 • سلطان چک
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • دو مسیر پویایی کسب‌وکار‌ ایران
 • زمین‌لرزه ۷.۳ ریشتر غرب‌کشور
 • اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد ۱۳۹۶
 • تامین مالی واحدهای تولیدی مهمترین اولویت وزارت صنعت ، معدن و تجارت

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
   
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت