مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

11/4 1397
ضریب نفوذ 70 درصد اینترنت در استان آذربایجان غربی مدیر کل ICT آذربایجان غربی:
ضریب نفوذ اینترنت در استان 70 درصد است
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی در نشست خبری با باشگاه خبرنگاران جوان آذربایجان غربی از ضریب نفوذ 70 درصدی اینترنت ثابت و سیار در استان خبر داد و گفت: سیاست‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستادر استان پیگیری می‌شود.
قاسم جلیلی نژاد، مدیرکل ارتباطات آذربایجان غربی در این گفت‌و‌گو  که با هدف اشاعه عملکرد چهل ساله انقلاب صورت گرفت، اظهار کرد:در راستای اجرایی شدن برنامه ششم توسعه برای کاهش شکاف دیجیتالی در بحث زیرساخت‌های ارتباطی ظرفیت شبکه انتقال استان ۵ برابر رشد داشته است.
وی با اشاره به ارتقاء سایت‌های نسل چهارم(4G) در استان گفت:از ابتدای سال 96 تا کنون  77 درصد افزایش در حوزه ارتقاء سایت ها داشته ایم که خود گام مهمی در توسعه زیرساخت‌های ارتباطات استان محسوب می‌شود.
مدیر کل ICT استان افزود:بهره برداری از ظرفیت‌های ایجاد شده در پهنای باند استان حداکثر یک‌سوم ظرفیت می باشدانتظار می‌رود ارگانها و سازمان‌های دخیل برای استفاده بهینه از تمامی ظرفیت در حوزه تولید محتوا تلاش کنند.
وی با اشاره به سهم ناچیز تولیدات محتوای ایرانی اسلامی اظهار کرد:توسعه این حوزه نیازمند یک عزم عمومی و ورود تمام دستگاه های مرتبط اعم از صدا و سیما ، فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه و سایر ارگان ها است.
جلیلی نژاد با اشاره به اینکه اقتصاد امروز به سمت دیجیتال شدن حرکت می کند عنوان کرد:حوزه فناوری اطلاعات می‌تواند زمینه‌ساز اشتغال پایدار در جامعه باشد.  
مدیرکل ارتباطات آذربایجان غربی، فناوری اطلاعات را بعنوان موثرترین بخش برای توسعه سایر بخش‌ها مطرح کرد و راه احیای دریاچه ارومیه و ایجاد بهره‌وری مثبت از حوزه کشاورزی را تامین زیرساخت های فناوری و هوشمندسازی بخش کشاورزی استان دانست.
وی از اقدامات حمایتی از طرح‌های اشتغالزا در حوزه فناوری اطلاعات استان خبر داد وخاطرنشان کرد: اخیراً کارگروه وام وجوه اداره شده که در پایتخت متمرکر بود در خود استان تشکیل یافته است و تا سقف 2 میلیارد ریال به شرکت‌های نوپا دارای سه سال سابقه فعالیت وام کم‌بهره داده می‌شود.
مدیرکل ارتباطات آذربایجان غربی، به پوشش تلفن‌های همراه در جاده های استان اشاره و اظهار کرد: در بحث پوشش جاده‌ای مشکل اصلی در کوهستانی بودن آذربایجان غربی است و در سفر اخیر معاون وزیر ارتباطات به استان، مصوب شد که 200 کیلومتر از نقاط کور جاده‌های استان برای استفاده بهتر از خدمات ارتباطی تقویت شود که تا کنون 60 درصد این طرح انجام شده است.
جلیلی نژاد از رونمایی بزرگترین برگردان شبکه تلفن روستایی( GSM-WLL) کشور به شبکه تلفن همراه در مخابرات منطقه آذربایجان غربی خبرداد و گفت: به منظور ارتقاء کیفیت شبکه ،بهبود دسترسی مشترکین روستایی و تقویت پوشش جاده ای استان این طرح اجرایی شده است و به صورت رسمی در مراسم چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی رونمایی می شود.

۲ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۰۰

منبع : روابط عمومی ICT آذربایجان غربی
لینک :
کد مطلب: 9227
تاریخ و زمان انتشار: 4 بهمن 1397, 15:25
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9227
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • نمی توانیم زندگی مردم را از تحولات فناوری و ارتباطی جدا کنیم
 • شناخت درست و فرهنگ سازی، تنها راه مدیریت و پیشگیری از مشکلات فناوری
 • توسعه خدمات مبتنی بر فناوری کلید حل ابر چالش‌های کشور است
 • انجام روزانه ۲۰ میلیارد تومان خرید اینترنتی
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • کودک آنلاین جشنواره ای برای ایجاد فرصت های نو
 • زمین‌لرزه ۷.۳ ریشتر غرب‌کشور
 • شناسایی ۸هزار کانال تلگرامی ضدامنیت ملی
 • ضریب نفوذ 70 درصد اینترنت در استان آذربایجان غربی

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
   
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت