مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
08/24 1397
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اجرای طرحهای اقتصاد مقاومتی ابراز امیدواری کرد که با تولید بیشتر و افزایش سرمایه در گردش کارخانه ها، وابستگی به واردات مواد اولیه تا حد امکان کمتر شود.

محمد شریعتمداری روز پنجشنبه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال استان گلستان اظهار داشت: در زمان حاضر تولید بسیاری از کالاها حتی اقلامی مانند مرغ و شیر وابسته به مواد اولیه وارداتی است که این ضعف استقلال و وابستگی آن به نرخ ارز ثبات قیمت را با دشواری مواجه خواهد کرد.
وی بیان کرد: افزایش قیمت بقیه محصولات تولیدی کشور هم متاثر از وابستگی به مواد اولیه وارداتی است که برای حل این مشکل باید به فکر چاره جویی افزایش توان صنایع داخلی برای تولید مواد بود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: تولید پژو پارس که با عنوان خودرو ملی شناخته میشود تا 2800 دلار وابستگی ارزی دارد که افزایش قیمت ارز در بالا رفتن نرخ آن اثرگذار است.
شریعتمداری به تحریم آمریکا علیه کشورمان اشاره کرد و گفت: ایران در همه سال های بعد از انقلاب با تحریم روبرو بود اما در برخی زمان ها مانند شرایط کنونی فشار مضاعف بر مردم برای افزایش نارضایتی بوده است.
وی بیان کرد: یکی از هدف های مهم افزایش تحریم ها درهم شکستن مقاومت مردم در برابر زیاده خواهی و زورگویی استکبار است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: آمریکا می خواست با اعمال تحریم بیشتر ایران را در انزوای مطلق قرار دهد اما وجود یک توافق نامه ارزشمند بین المللی (برجام) آنها را در موضع اقلیت قرار داده و سایر کشورها همراهی لازم و کافی را ندارند.
شریعتمداری ادامه داد: حتی برخی کشورهای اروپایی در شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل برای حقانیت ایران سخنرانی کرده و با تاسف از تحریم ها بر همراهی با ایران تاکید کردند.
وی گفت: آمریکا اعلام کرده بود 13 آبان و با اجرای دور جدید تحریم ها فروش نفت ایران به صفر خواهد رسید اما برغم تحت فشار قراردادن کشورهای خریدار نفت این طرح با راهکارهای موثر دولت ایران شکست خورد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: یکی دیگر از اهداف آمریکا برای اعمال تحریم گسترده علیه ایران کاهش ارزش پول ملی، کمبود مواد اولیه و به تبع آن تاثیرپذیری کارخانه در فرایند تولید، افزایش قیمت تمام شده محصولات و در نتیجه گسترش اعتراضات مردمی است که اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی برای بیشتر کردن تاب آوری اقتصاد در شرایط بحران این آسیب ها را به حداقل خواهد رساند.
شریعتمداری بر لزوم تقویت هر چه بیشتر صنایع و کارخانه های تولیدی کشور تاکید کرد و گفت: یکی از آسیب هایی که روند تولید و فعالیت این صنایع را دچار مشکل می کند، کمبود سرمایه در گردش است که مدیران استان ها باید برای حل این مشکل با کمک بانک ها در کمترین زمان ممکن چاره اندیشی کنند.
وی بیان کرد: در شرایط رشد نرخ ارز طبیعتا باید به فکر افزایش سرمایه در گردش واحدهای تولیدی بود تا آنها در راه تولید و عرضه کالا به بازارهای داخلی و خارجی آسیب کمتری دیده و در نتیجه فشارها، فرصت های شغلی به خطر نیفتد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کنترل بازار و جلوگیری از افزایش بی دلیل قیمت ها را ضروری دانست و گفت: استفاده بیشتر از توان گروه های مردمی و سازمان های مردم نهاد در کنار بیشتر شدن نظارت دولتی آرامش و ثبات را به بازار برمی گرداند.
شریعتمداری تصریح کرد: کسی حق ندارد با افزایش قیمت کالا از این شرایط برای بیشتر شدن اندوخته هایش استفاده کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به وجود فاصله طبقاتی در گلستان (بیشتر از حد معمول کشور) اشاره کرد و گفت: باید با تلاش بیشتر مدیران استان و تکمیل طرح های نیمه تمام این فاصله را کاهش و فرصت زندگی بهتر را در اختیار مردم منطقه قرار داد.
محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفر یک روزه به گلستان علاوه بر حضور در نشست کارگروه اشتغال گلستان، چند طرح اقتصادی را افتتاح و از چند پروژه تولیدی دیدن می کند.

ایرنا, irna
منبع : ایرنا
لینک :
کد مطلب: 8858
تاریخ و زمان انتشار: 24 آبان 1397, 20:15
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/8858
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • گزیده اقتصادی روزنامه‌ها
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • استان کرمانشاه می تواند قطب گردشگری شود
 • بیکاری علت اصلی مشکلات اجتماعی است؛ ایجاد شغل وظیفه ملی است
 • دکتر بدرالزمان قریب گرکانی در سن ۹۱سالگی از دنیا رفت
 • آموزش در هر مقطعی باید بر مبنای نیازهای جامعه باشد
 • اثاثیه از بین رفته مردم، با حضور فعال بخش تولید باید تامین شود
 • اخبار کوتاه شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  باید وابستگی به مواد اولیه خارجی کمتر شود
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها