مجله اینترنتی دیپروتد

مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

پنج شنبه، 24 آبان 1397


08/2 1397
  یک نویسنده آمریکایی کتابی تازه درباره اینکه چطور استارت‌آپ‌ها در حال تغییر دنیای اطراف ما هستند. نکته جالب توجه در این کتاب که محتوای آن را برای استارت‌آپ‌های ایرانی هم جذاب می‌کند، 
جایی است که نویسنده توضیح می‌دهد: «اگر قرار بود خودروسازان به پیشینیان خود فکر کنند هیچ‌وقت ما سوار ماشین نمی‌شدیم، چون در این صورت باید به تمام اسب‌هایی فکر می‌کردند که برای حمل‌و‌نقل از آنها استفاده می‌شود و به همین خاطر وقت پیدا نمی‌کردند به آینده و ماشین‌ها فکر کنند.

 همان‌طور که اگر امروز استارت‌آپ‌ها وجود نداشتند، ما برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های فراوان را نمی‌دیدیم و باید همچنان به مایکروسافت قناعت می‌کردیم.» البته که آمارهایی که در کتاب ارائه می‌شود، کمی با دنیای ذهنی ما ایرانی‌ها متفاوت است.

 برای نمونه در کتاب آمده که بیش از ۴۰ استاد و دانشمند در سال ۲۰۱۵ شغل اصلی خود را ترک کرده‌اند و به دنبال شغل فردی‌شان رفته‌اند. همان‌طور که دیگر گزینه‌ای شبیه به استیو جابز عجیب و غریب نیست و تعداد افرادی که شبیه او و مارک زاکربرگ زندگی می‌کنند، به شدت بالا رفته است.

 با این وجود به گفته این نویسنده برای آنکه به موفقیت برسید، باید مراقب باشید تا زیر نگاه‌های سنگین کمپانی‌های بزرگ له نشوید. باید متوجه باشید که آنها شما را رصد می‌کنند، تغییر را بو می‌کشند و به برنامه‌های تبلیغاتی شما با دیده تردید نگاه می‌کنند. پس با خودتان نگویید آنها با یک قدم ما را از زمین و زمان حذف می‌کنند، باید حواستان باشد که آنها ترس را احساس می‌کنند و برای مقابله با این ترس گسترده، خودشان را تکان می‌دهند.

 دیگر رقبای کوچک آنها یک یا دو شرکت نیستند که بتوانند برای حذف‌شان آستین بالا بزنند، تعداد استارت‌آپ‌ها آنقدر زیاد شده که شرکت‌های بزرگ مجبورند پیشنهادهای وسوسه‌کننده‌ای به جوانان خوش‌ایده بدهند. 

در همین راستا اگر در ایران هم زندگی می‌کنید و به عنوان شغل دوم دست به کار فعالیت تازه‌ای شده‌اید که احتمال می‌دهید آینده درخشانی برای شما داشته باشد، پیشنهاد می‌شود طتا از تلاش خسته نشوید و اجازه بدهید ایده‌های شما راه را برای تغییر فضای کلی باز کند. از ایده‌هایتان نترسید و به آنها پروبال بدهید.

 ایده‌های تبلیغاتی شما هیچ‌وقت از طرف شرکت‌های بزرگ دزدیده نمی‌شود، چنین جسارتی در هیچ‌کدام از این شرکت‌های بزرگ دیده نمی‌شود.
منبع :
لینک :
کد مطلب: 8226
تاریخ و زمان انتشار: 2 آبان 1397, 19:00
لینک کوتاه مطلب:
https://deeprooted.ir/8226
چرا غول‌های سنتی از استارت‌آپ‌ها می‌ترسند؟
سمت نو
اخبار

رویدادها
کسب و کار های نوپا

TED

معرفی کتاب

سبک زندگی

معرفی سایت