دوره آموزشی طراحی وبسایت front & back end
دوره آموزشی طراحی وبسایت front & back end شروع رویداد یک‌شنبه ۱۱ آذر ۹۷ ۱۷:۰۰
پایان رویداد یک‌شنبه ۲۳ دی ۹۷ ۱۹:۰۰
دوره طراحی سایت چیست و شما در پایان این دوره چه خواهید آموخت؟
معمولا دوره های آموزشی طراحی سایت به آموزش کامل front end و یا آموزش کامل back end می پردازند و شما در پایان دوره مطالب زیادی آموخته ولی از آنجا که اکثر آنها را حفظ کرده اید اکثر مطالب را از یاد خواهید برد چرا که اساسا برنامه نویسی علم حفظ کردنی نیست.

و نیز با یادگیری هر کدام از این دو شما نمی توانید به تنهایی یک وبسایت داینامیک را پیاده سازی کنید .بلکه مثلا اگر شما فرانت کار هستید پس از طراحی ظاهر وبسایت باید یک نفر دیگر (بک اند کار) طراحی دیتابیس و کد بک اند را برایتان پیاده کند تا وبسایتتان کار کند

به عنوان یک حرفه ای شما در نهایت احتمالا فقط روی یکی از این دو کار خواهید کرد، اما این مستلزم این است که بخش دیگر را بشناسید و بتوانید تا حد متوسط در بخش دیگر کار کنید.

اما به عنوان یک مبتدی و برای شروع شما به جای اینکه به یادگیری صفر تا صد یکی از این دو بخش بپردازید (که در نهایت احتمالا در عمل فقط قادر به به کار گیری بخش کمی از مطالب آموخته شده خواهید بود) بهتر است هر دو بخش را در حدی بیاموزید که قادر باشید یک وبسایت در سطح متوسط را خودتان پیاده سازی کنید.

به عبارتی در نقطه شروع به جای اینکه تلاش کنید در یکی از این دو بخش مسلط باشید، تلاش کنید به هر دو بخش واردباشید.

به این صورت شما نه تنها می توانید مستقلا سایت خود را طراحی کنید بلکه با یاد گیری هر دو بخش می توانید تصمیم بگیرید به کدام بخش علاقه بیشتری دارید و می خواهید در کدام بخش ادامه داده و به تسلط کامل برسید و یا شاید بخواهید در هر دو مسلط شده و به اصطلاح تبدیل به full stack developer شوید.

این دوره کاملا به صورت کاربردی و با توجه به نیاز بازار کار طراحی شده و نه در فضای آکادمیک. و در پایان این دوره شما قادر خواهید بود یک وبسایت در حد متوسط را به طور کامل طراحی و پیاده سازی کنید.

یکی از مهم ترین بخش های برنامه نویسی جست و جو کردن می باشد در واقع شما اگر سرچ قوی داشته باشید می توانید هر مطلبی (حتی مطالب همین دوره!) را خودتان و بدون نیاز به کسی یاد بگیرید، یکی از مهم ترین اهداف این دوره یادگیری فن جست وجو می باشد.
از دیگر اهداف مهم این دوره تسلط بر خود آموزی می باشد.بسیاری از افراد وقتی می خواهند مطلبی نسبتا پیچیده را به صورت خود آموز فرا گیرند پس از اندکی سرچ در گوگل دچار سرگردانی شده و در نهایت نا امید می شوند و درواقع اصلا نمیدانند از کجا شروع کنند، خود آموزی یعنی در ابتدا دید درست داشتن نسبت به موضوع و یافتن مساله و تبیین ابعاد آن و سپس پرداختن به حل مساله که همان طور که می شود حدس زد تسلط بر فن جست و جو از ملزومات آن می باشد
در این دوره سعی شده مطالب به صورت خودآموز فراگیری شوند یعنی برای موضوعات مختلف به جای اینکه فورا راه حل ارائه شود ابتدا به خود مساله می پردازیم و سعی میکنیم از زاویه درست مساله را دیده و تحلیل کرده و سپس از طریق تریس کردن یا ردیابی کردن از سرنخها به جواب برسیم شاید به نظرتان قضیه اندکی پلیسی به نظر آید که عملا همینطور است شما باید مثل یک کاراگاه با مساله روبرو شوید و تریس کردن را بیاموزید در غیر اینصورت هیچ وقت یک برنامه نویس مستقل نخواهید شد و همیشه نیاز به شخصی بالاتر از خود دارید که مسایل را برایتان حل کند!.

شرکت کنندگان پس از پایان این دوره به سطح خوبی از علم برنامه نویسی و طراحی سایت به صورت کاربردی و عملی (نه تئوریک وآکادمیک) دست یافته و انتظار می رود قادر باشند ادامه مسیر را به صورت خودآموز و بدون نیاز به شرکت در دوره های پیشرفته تر فرابگیرند.


نکته ۱ : به همراه داشتن لپ تاپ و نیز دانش متوسط زبان انگلیسی برای این دوره الزامی است
نکته ۲ : نیمه ابتدایی جلسه اول به معرفی دوره و جزییات آن و آشنایی با شیوه آموزشی دوره می پردازیم و پس از پایان جلسه اول کسانی که مایل به ادامه دوره نباشند می توانند از ادامه دوره انصراف داده و مبلغ پرداختی به طور کامل تسویه می گردد
سر فصل های دوره

- آشنایی با نقشه کلی یک وبسایت و اجزای تشکیل دهنده آن (دیدکلی)

- آشنایی با Front-End و اجزای آن

- آشنایی با Back-End و اجزای آن

- آشنایی با دیتابیس و انواع آن

- آشنایی با سرور و نحوه کارکردن با سرور

- آموزش HTML و بررسی انواع تگ ها

-آموزش CSS و استفاده از آن برای استابل دادن به قالب html

- آموزش bootstrap و نحوه استفاده از آن و بررسی انواع کامپوننتهای آن

- نصب و فعالسازی phpStorm و xxamp

- آموزش مفاهیم ضروری کدنویسی به زبان php

- شی گرایی چیست و چگونه شی گرا کد بزنیم

- آشنایی با لاراول و ساختار کلی آن و آموزش مفاهیم ضرروری در لاراول

- تعریف یک پروژه ساده و پیاده سازی بخش های مختلف آن شامل طراحی دیتابیس طراحی قالب و استایل آن و پیاده سازی کد بک اند

- جاوا اسکریپت و آشنایی با کتابخانه های آن

- jQuery و استفاده از آن برای ایجاد صفحات پویا

- افزودن انیمیشن به المانها در صفحه

- گیت چیست و چگونه کار می کند

-آشنایی با design pattern و انواع آن

- تعریف یک پروژه (مثل فروشگاه اینترنتی) و پیاده سازی آن (تقریبا از اواسط زمان دوره یک پروژه وبسایت تعریف کرده و تا پایان دوره مطالب را حین کار روی پروژه می آموزیم )در انتها می توانید یک وب سایت داینامیک را به تنهایی طراحی کنید .


جهت ثبت نام یا کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید
جستجو در سایت
تبلیغات
درباره ما

مجله اینترنتی دیپروتد نشریه مجازی بر بستر اینترنت به مسائل آموزشی و مقالات پیرامون کسب وکار های نوپا یا استارت آپ ها و سبک زندگی است فعالیت و محتوای مطالب ارائه شده در سایت همه بیشتر در حوزه مدیریت، کارآفرینی ، روانشناسی ،اقتصادی و فناوری اطلاعات است نام اصلی دیپروتد "ریشه های عمیق " با مجوز رسمی از هیات نظارت برمطبوعات مشغول به فعالیت است

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید