مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

09/3 1397
چهارمین اجلاس وب فارسی 
شروع رویداد پنج‌شنبه ۲۲ آذر ۹۷ ۰۹:۳۰
پایان رویداد پنج‌شنبه ۲۲ آذر ۹۷ ۱۶:۰۰
محورهای اصلی اجلاس تجارت الکترونیک کارآفرینی و کسب و کار اینترنتی امنیت سایبری طراحی و توسعه
تاریخچه وب فارسی

با ورود فن‌آوری اینترنت در ایران از سال ۱۳۷۲ (1993 میلادی) تا کنون شاهد پیشرفت‌های خارق‌العاده‌ای در این زمینه بوده‌ایم. به گونه‌ای که بسیاری از افراد نمی‌توانند بپذیرند که تنها نزدیک به ۲۵ سال از ورود اینترنت به ایران می‌گذرد. این فن‌آوری جوان در ایران با بهره‌گیری از فکر جوان جوانان ایران روز به روز قدم به پیشرفت گذاشت و به مرور زمان وبسایت‌ها و کسب و کارهای اینترنتی متعددی در ایران آغاز به کار کردند. در ابتدا اینترنت تنها برای بررسی ایمیل استفاده می‌شد اما بعد از گذشت دو سال اولین وبسایت فارسی راه‌اندازی می‌شود و سپس اولین روزنامه ایرانی وارد محیط اینترنت می‌شود. بعد از آن و با ورود وبلاگ‌ها به عرصه وب در ایران، فصلی تازه از اینترنت در این کشور گشوده شده و کم کم عنوانی به نام «وب فارسی» پدید مي‌آيد.

اکنون و طبق آخرین آمار در سال 2017 چیزی در حدود ۳ میلیارد و ۸۸۰ میلیون کاربر جمعیت اینترنتی جهان را تشکیل می‌دهند؛ به این معنی که تقریبا از هر ۲ فرد در این کره خاکی یک نفر به اینترنت دسترسی دارد. این رقم در کشور ما برابر با ۵۶ میلیون نفر است. در واقع می‌توان گفت ۷۰ % جمیعیت ایران به اینترنت دسترسی دارد که این مطلب نشان دهنده اهمیت فعالیت مدیران وب در ایران و همچنین اهمیت محیط وب فارسی است. حال با تمام این تفاسیر بیشترین سهم در پیشرفت وب فارسی را مدیران وبسایت‌ها و کسب و کارهای اینترنتی ایفا می‌کنند؛ مدیرانی که بیش از نگاه به جنبه اقتصادی به جوانب دیگر نیز نگاهی دارند و با تمامی مشکلات همچنان با قدرت به فعالیت خود ادامه می‌دهند. بسیار خرسندیم که به اطلاع شما برسانیم اجلاس توسعه‌دهندگان وب فارسی سالانه با استقبال سازمان‌ها، نهادهای دولتی و بخش خصوصی و با هدف نزدیکی هرچه بیشتر این دو کفه قدرت برگزار میگردد.
اجلاس وب فارسی

اجلاس وب فارسی، به همت کانون توسعه‌دهندگان فضای مجازی و با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات برگزار می‌شود. چهارمین اجلاس توسعه‌‌دهندگان وب فارسی آبان ماه سالجاری با دعوت و حضور همزمان دو بخش دولتی و خصوصی ادامه مسیر خواهد داد و بنا داریم همچون گذشته این دو اقلیم دور افتاده از یکدیگر را کمی نزدیک‌تر کنیم تا زمینه را برای گام‌های بعدی توسط «کانون توسعه‌دهندگان فضای مجازی» و سایر دوستان هم‌نظر مهیا سازیم. امیدواریم شما فعالان سایبری و توسعه‌دهندگان وب فارسی که الحق از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین افراد این جامعه هستید، ما را در این مسیر یاری نموده و با حضور خود در این اجلاس به ما در رسیدن به این هدف مهم کمک کنید.

اجلاس وب فارسی هر ساله با دعوت همزمان از دو بخش خصوصی و دولتی با حضور مدیران کشوری و لشکری، مدیران تصمیم گیر، نخبگان سایبری و فعالان حوزه تجارت الکترونیک به گردهمایی بزرگ این حوزه تبدیل گشته است.

لینک ثبت نام چهارمین اجلاس وب فارسیمنبع :
لینک :
کد مطلب: 8897
تاریخ و زمان انتشار: 3 آذر 1397, 19:22
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/8897
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • دوره آموزشی طراحی وبسایت front & back end
 • رویداد استارتاپی کارآفرینی اجتماعی (رویش)
 • چهارمین اجلاس وب فارسی
 • مهاجرت کاری به استرالیا، آموزش جامع و کاربردی
 • اولین دوره جامع و تخصصی بازاریابی دیجیتال
 • همایش بزرگ کارآفرین ثروتمند
 • فروشنده نشو!
 • فینوکمپ 29 آبان تا 14 آذر
 • چهارمین اجلاس وب فارسی

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
   
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت