مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
10/21 1398
هیثم بن طارق بن تیمور آل سعید سلطان عمان با جایگزین سلطان قابوس آشنا شویم؛ یکی در نقش و رنگ او
پادشاه سابق عمان کسی را به عنوان جایگزین خود انتخاب کرد که بیشترین شباهت را به خود او دارد.
سلطان قابوس هیچ فرزندی نداشت و به همین خاطر خود او جایگزینش را انتخاب کرد. او به طور خصوصی در نامه مهر و موم شده خطاب به شورای خاندان سلطنتی عمان انتخاب خودش را اعلام کرده بود و بعد از مرگش مشخص شد که انتخاب او هیثم بن طارق بن تیمور بوده است.

با نگاهی به زندگی و پست های که پادشاده جدید عمان داشته درمی یابیم که سلطان قابوس کسی را به عنوان جایگزین خودش انتخاب کرده که بیشترین شباهت را به او داشته است.

هیثم بن طارق پسر عموی سلطان قابوس است که در سال ۱۹۵۴ به دنیا آمده است و ۶۶ سال سن دارد.

او از دهه دوم هزار جدید به عنوان وزیر فرهنگ عمان انتخاب شده است و تا الان در چنین پستی فعالیت داشته است البته یک پست اصلی دیگر داشته که او را شبیه به سلطان قابوس کرده و آن فرستاده ویژه پادشاه به دیگر کشورها برای میانجیگری بوده است؛ پستی که سلطان قابوس خود شهره آن بود و بارها چنین نقشی را بازی کرده بود و به همین خاطر هم در بین کشورهای منطقه از محبوبیت بالایی برخوردار بود.

پادشاده جدید عمان سالها در وزارت خارجه این کشور فعالیت کرده است و در پست های دیگری مثل رئیس افتخاری سازمان حمایت از کودکان معلول،رئیس سازمان دوستی عمان و ژاپن و رئیس کمیته بازی های ساحلی عمان در سال ۲۰۱۰ هم فعالیت کرده است.

سلطان قابوس بارها به عنوان میانجی به کشورهای منطقه سفر کرده است و کسی را به عنوان جایگزین خود انتخاب کرده که با چنین نقشی به خوبی آشنا است و به نظر می رسد که پادشاه سابق از آنکه سفیر دوستی در بین کشورها بوده بسیار راضی بوده و برای انتخاب جایگزینش هم چنین چنین شرطی را لحاظ کرده است
معیارهای تعیین جانشین پادشاده عمان

بر پایه قانون اساسی عمان، پادشاه این کشور باید از فرزندان ذکور خاندان «ترکی بن سعید» باشد. والدین او هم باید حتما عمانی باشند. پیش از این در محافل رسانه‌ای نام افرادی، چون «اسعد بن طارق بن تیمور آل سعید»، «میثم بن طارق بن تیمور آل سعید»، «شهاب بن طارق بن تیمور آل سعید» که سه پسر عموی سلطان عمان هستند به چشم می‌خورد.
تعیین شدن جاشنین سلطان قابوس

شبکه تلویزیونی الجزیره به نقل از خبرنگار خود از تعیین «هیثم بن طارق آل سعید» به عنوان پادشاه جدید عمان در پی درگذشت سلطان قابوس بن سعید، پادشاه پیشین این کشور، خبر داد.
ادشاه جدید عمان چه کسی است؟

هیثم بن طارق بن تیمور آل سعید، که به عنوان جاشنین سلطان قابوس انتخاب شد در سال ۱۹۵۴ در عمان به دنیا آمد. مادر وی زن دوم طارق‌بن‌تیمور بود. هیثم بن طارق بیش از یک دهه، وزیر فرهنگ و میراث ملی بوده است و گاهی به‌عنوان فرستاده ویژه سلطان در برخی از نشست‌ها و مراسم‌ها مانند عروسی سلطنتی انگلیس در سال ۲۰۱۱  حضور داشته است. گفته شده او روحیات خاصی دارد و  منافع اقتصادی زیادی در عمان دارد.
منبع :
لینک :
کد مطلب: 9687
تاریخ و زمان انتشار: 21 دی 1398, 17:13
واژگان کلیدی: سلطان قابوس, مدال سلطان قابوس, تیمور بن فیصل, امام احمد بن سعید, مسقط پایتخت کشور عمان, بلندترین کوه عمان, اب و هوای عمان چگونه است, درباره مسقط عمان, عمان در جنگ ایران و عراق, بندر دوقم عمان, نقشه عمان, جمعیت کشور عمان, حجاب در کشور عمان, شهرهای عمان, کشور عمان برای زندگی, حجاب در کشور عمان اجباری است؟, آب و هوای عمان در زمستان, هوای صلاله, سفر به عمان, دمای هوای مسقط در تابستان, خاطرات زندگی در عمان, آب و هوای مسقط, دیسکو در مسقط, عمان مسقط, مردم عمان, تفریحات مسقط, بندر دقم عمان, صلاله عمان, بندر صلاله, بندر صحار عمان, بندر سویق عمان, حجاب در عمان, استان مسقط, نقشه کشور عمان, سعید بن تیمور, پادشاه عمان, کاخ سلطان قابوس, عکسهای پادشاه عمان, مرگ سلطان قابوس, یوسف بن علوی ظفار, سلطنت عمان
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9687
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • دکتر بدرالزمان قریب گرکانی در سن ۹۱سالگی از دنیا رفت
 • سلطان قابوس
 • گزیده اقتصادی روزنامه‌ها
 • استان کرمانشاه می تواند قطب گردشگری شود
 • بیکاری علت اصلی مشکلات اجتماعی است؛ ایجاد شغل وظیفه ملی است
 • تعیین اولین زن در سمت سفیر عربستان در آمریکا
 • سلطان چک
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  هیثم بن طارق بن تیمور آل سعید سلطان عمان
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها