مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
12/5 1397
فناورانه و محصول محور شدن نسل بعدی استارتاپ ها معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری گفت: نسل بعدی استارتاپ ها در حوزه فناوری های پیشرفته حرکت می‌کند.
سورنا ستاری در دیداری که حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با شرکت های دانش بنیان و استارتاپی پارک فناوری پردیس داشت، گفت: نسل بعدی استارتاپ ها در حوزه فناوری های پیشرفته حرکت می کند، اگرچه هنوز هزاران ایده استارتاپ خدماتی وجود دارد و پایه فروش محصولات دانش بنیان است؛ اما جهت گیری استارتاپ های حوزه فناوری های پیشرفته و محصول محور است.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری اظهار کرد: بارور شدن نهال نوپای اقتصاد دانش بنیان، حاصل تلاش‌های جدی دولت‌های یازدهم و دوازدهم است. اکنون بر فراز قله‌ای ایستاده ایم که بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ شرکت دانش بنیان و ۶ هزار استارتاپ در حوزه‌های گوناگون فناوری، افتخار آفرینی می‌کنند.

وی همچنین درباره متحول شدن مفاهیم مرسوم همچون آموزش به مدد ایجاد شدن زیست بوم کارآفرینی و نوآوری، گفت: مفاهیم آموزش به معنای مرسوم آن تحول یافته است؛ به سمت و سویی حرکت می‌کنیم که مفهومی چون آموزش تا لحظه مرگ چهره نمایانده است.

ستاری به گام‌های بلند برای تحول آفریدن در زیست جامعه و شهر اشاره و بیان کرد: تلاش کردیم تا کارخانه‌های نوآوری و منطقه‌های نوآورانه در قلب فضای شهری پا بگیرد و شیرینی دانش و فناوری را جامه بچشاند.
رویش نهال‌های نوآوری و فناوری در کارخانه

رئیس بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: ایجاد کارخانه نوآوری در دل پایتخت و با تغییر کاربری کارخانه‌ها و اماکن متروک، نخستین گام مهم در این راه بود. نخستین کارخانه نوآوری کشور در دل پایتخت اکنون ۱۵۰۰ نفر از جوانان خلاق و تحصیل کرده را به اشتغال نوآورانه گمارده است و با تکمیل شدن فاز نهایی این کارخانه در اردیبهشت ماه سال ۹۸، حداقل ۳ هزار و ۵۰۰ نفر جوانان مشغول کسب و کار نوآورانه می‌شوند. این روند نهال‌های خلاقیت و نوآوری جوانان را بارور و تنومند می‌کند.

وی ادامه داد: اکنون زیست‌بومی ایجاد شده است که بخش خصوصی مشتاقانه روی ایده‌های خلاقانه سرمایه گذاری می‌کند؛ کارخانه نوآوری که زایشگاه نوآوری جوان‌ها و گلخانه‌ای برای روئیدن ایده‌های خلاقانه است و این حرکت فکری در حال فراتر رفتن از پایتخت و گسترش در دیگر شهرها است.

ستاری، از رسالت مهم آینده یعنی بردن نوآوری و دانش به متن زندگی مردم و جامعه گفت و ادامه داد: مردم باید طعم شیرین فناوری و نوآوری را در زندگی روزمره خود حس کنند؛ این کار با هزاران ایده نوآورانه جوان‌های خلاق کشور، دست یافتنی است.

به گفته معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، بستر پرورش پول ایده‌های نوآورانه، محیط شهرها است و زمینه‌ای فراهم می‌کند تا مردم همه روزه که از بستر برمی‌خیزند، با یک نوآوری جدید و آموزش تازه آشنا شوند.

معاون علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور، اولویت نخست در تحول به سوی اقتصاد دانش بنیان و شهر نوآور را به ماندگاری و جسارت جوان‌های نوآور و خلاق نسبت داد و گفت: مهم‌تر از ایده نوآورانه پردیس که می‌تواند جسارت و اعتماد به نفس، کار را به دست بگیرد، ضمن کارآفرینی ارزش افزوده خلق کند؛ این جریان با عزم جوان‌های خلاق به راه افتاده است، نمونه موفق آن را هم می‌توان در کسب و کارهای دانش بنیان و استارتاپی مشاهده کرد که شاید تا همین چند سال پیش وجود نداشت، اما اکنون در جای بزرگترین کسب و کارهای میلیاردی ایستاده است و در اوج محدودیت‌ها ضمن تأمین نیازهای کشور، صادرات دارند.
نسل دوم استارتاپ ها

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور نسل دوم استارتاپ ها را متعلق به حوزه فناوری های پیشرفته دانست و گفت: گام بعدی رونق استارتاپ ها، به سوی استارتاپ های حوزه فناوری های پیشرفته و دارای یک محصول فناورانه است؛ اگرچه هزاران ایده استارتاپی در حوزه خدماتی مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات همچنان زمینه‌ای بکر برای ظهور کسب و کارهای جدید است، اما استارتاپ های محصول محور و مبتنی بر فناوری‌های پیشرفته گام بعدی در این نوع کسب و کارها خواهد بود.

ستاری گفت: این راه جدید برای تحول جامعه به مدد تزریق نوآوری است؛ چه در اقتصاد، صنعت یا زندگی روزمره مردم. تحولی که توسط شرکت‌های دانش بنیان استارتاپ ها به جامعه تزریق می‌شود، شیرین‌ترین میوه‌ای است که از تلاش دولت برای تحقق اقتصاد دانش بنیان به یادگار می‌ماند.

وی ادامه داد: مبنای این حرکت، مردمی و فرهنگی است و زمینه‌ساز گذار از اقتصاد منبع محور به سوی اقتصادی نوآور می‌شود؛ نگاه جدید اقتصاد دانش‌ نیان ارزش کارآفرینی و نوآوری را نمایان می‌کند.

معاون علمی فناوری رئیس جمهوری ابراز امیدواری کرد این نسل به کارآفرینی و ارزش آفرینی با سرعت و شتاب بیشتری ادامه دهد و حمایت‌های دولت مانند چتر گسترده‌ای بر سر فعالان این نسل کارآفرینی ساکنان زیست بوم کارآفرینی باشد، چراکه این بخش بیش از هر چیز به همدلی و حمایت نیاز دارد.مهسا رستمی
منبع : ایسنا
لینک :
کد مطلب: 9324
تاریخ و زمان انتشار: 5 اسفند 1397, 02:37
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9324
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • دکتر بدرالزمان قریب گرکانی در سن ۹۱سالگی از دنیا رفت
 • گزیده اقتصادی روزنامه‌ها
 • حمایت از حضور استارتاپ‌ها در تلویزیون توسط توسکا
 • زیست‌بوم دانش‌بنیان در مسیر پیمودن دومین گام انقلاب است
 • استان کرمانشاه می تواند قطب گردشگری شود
 • بیکاری علت اصلی مشکلات اجتماعی است؛ ایجاد شغل وظیفه ملی است
 • نمی توانیم زندگی مردم را از تحولات فناوری و ارتباطی جدا کنیم
 • شناخت درست و فرهنگ سازی، تنها راه مدیریت و پیشگیری از مشکلات فناوری
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  فناورانه و محصول محور شدن نسل بعدی استارتاپ ها
  دسته بندی: اخبار || تگ های مطلب :
  نظرات: 0 1397/12/5
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها