سقوط قیمت طلا و سکه رکورد زد
سقوط قیمت طلا و سکه رکورد زد
سکه طرح قدیم ۳ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان شد

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با اعلام آخرین قیمت‌ها در بازار طلا و سکه می‌گوید قیمت طلا و سکه طی یک هفته گذشته با کاهش ۱۸ درصدی، رکوردی بی‌سابقه را به ثبت رساند.

به گزارش پژوهشکده پولی و بانکی، محمد کشتی‌آرای درباره وضع بازار طلا و سکه با گذشت چند روز از آغاز دور دوم تحریم‌های ایران از سوی ایالات متحده آمریکا گفت: نکته قابل توجه کاهش قیمت سکه و طلا در یک هفته اخیر است که ظرف یک هفته با کاهش ۱۸ درصدی قیمت‌ها در بازار مواجه بودیم.

وی با اشاره به اینکه این میزان از کاهش قیمت در یک هفته، به نوعی رکورد محسوب می‌شود، گفت: هنگامی که قیمت طلا و سکه تنها ظرف یک هفته کاهش ۱۸ درصدی در بازار دارد، خود نوعی رکورد بی‌سابقه است که پیش از این سابقه نداشته است.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر دو دلیل عمده برای کاهش قیمت‌ها عنوان کرد و توضیح داد: کاهش قیمت ارز و کاهش تقاضا در هفته اخیر منجر شد هم حباب سکه کاهش داشته باشد و هم قیمت‌ها روندی نزولی پیدا کرد که با این کاهش نه تنها تعداد فروشندگان بیشتر از خریداران شد بلکه میل به خرید با هدف سرمایه‌گذاری کاهش یافت که این کاهش میل خرید، خود به نوعی باعث کاهش التهاب قیمتی در بازار شد.

کشتی‌آرای درباره پیش‌بینی خود از قیمت‌ها در بازار، گفت: تجربه چند سال اخیر و تحول سریع در بازار، موجب شده است تا پیش‌بینی و تحلیل درباره بازار سخت‌تر شود همانطور که در ابتدای هفته گذشته انتظار و پیش‌بینی کاهش ۱۸ درصدی قیمت در بازار وجود نداشت. اما اکنون یکی از نکات مهم این است که مبلغی از افزایش قیمتی که در ماه‌های اخیر پیش آمده بود کاهش یافته است.

وی ادامه داد: نکته دیگر کاهش میل به سرمایه‌گذاری در بازار و توقف خریدهای هیجانی است که موجب شده است بازار جوی آرام را تجربه کند.

داد و ستدها با احتیاط است

این عضو اتحادیه طلا و جواهر با تاکید بر اینکه جهت قیمت‌ها در بازار نامشخص است،گفت: در مجموع داد و ستدها در بازار با احتیاط انجام می‌شود و جهت قیمت‌ها نیز نامشخص است اما آنچه مسلم است مقداری ثبات قیمت را در بازار داشته‌ایم.

کشتی‌آرای از افزایش قیمت طلا جهانی در بازار خبر داد و افزود: از نظر جهانی نیز در هفته گذشته ۱۲ دلار افزایش قیمت داشته است و در عین افزایش قیمت جهانی، در کشور ما با کاهش قیمت مواجه بودیم.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر آخرین قیمت‌ها در بازار را اعلام کرد و گفت: سکه طرح قدیم ۳ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، طرح جدید ۳ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان، نیم سکه ۱ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان، ربع سکه ۱ میلیون و ۶۲ هزار تومان در بازار در حال معامله است. وی افزود: همچنین سکه یک گرمی ۶۴۵ هزار تومان، هر مثقال طلا یک میلیون و ۴۸۵ هزار تومان و هر گرم طلا ۱۸ عیار نیز ۳۵۰ هزار تومان قیمت خورده است

جستجو در سایت
تبلیغات
درباره ما

مجله اینترنتی دیپروتد نشریه مجازی بر بستر اینترنت به مسائل آموزشی و مقالات پیرامون کسب وکار های نوپا یا استارت آپ ها و سبک زندگی است فعالیت و محتوای مطالب ارائه شده در سایت همه بیشتر در حوزه مدیریت، کارآفرینی ، روانشناسی ،اقتصادی و فناوری اطلاعات است نام اصلی دیپروتد "ریشه های عمیق " با مجوز رسمی از هیات نظارت برمطبوعات مشغول به فعالیت است

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید