مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

03/11 1397
انتشار كارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته‌ كارشناسی ارشد ناپیوسته اطلاعیه سازمان سنجش آموزش كشور درباره انتشار كارنامه نتایج اولیه و نحوه تكمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌ در آزمون ورودی دوره‌های كارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1397

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات داوطلبان عزیز در ماه مبارك رمضان، بدین وسیله به اطلاع كلیه داوطلبان آزمون ورودی دوره‌های كارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1397 می‌رساند، برای مشاهده نتایج اولیه آزمون خود می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org  مراجعه نمایند. داوطلبان برای دسترسی به نتیجه آزمون خود لازم است شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همچنین مشخصات شناسنامه‌ای (نام‌خانوادگی و نام، شماره شناسنامه و تاریخ تولد) و یا اطلاعات كارت اعتباری خود را وارد نمایند.

ضمناً آن دسته از داوطلبانی كه بر اساس مفاد كارنامه مذكور مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون شده‌اند، لازم است براساس مفاد این اطلاعیه نسبت به دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) و همچنین تكمیل فرم انتخاب رشته‌های اینترنتی خود در موعد مقرر به ترتیب زیر اقدام نمایند.

1- دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) این آزمون كه شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها می‌باشد، از روز پنجشنبه مورخ 97/03/10 در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دریافت می‌باشد.

2- به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی توصیه می‌شود ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2) اقدام نموده و با توجه به نتیجه اعلام شده در كارنامه اعلام نتایج اولیه، كدرشته محل‌های مورد نظر خود را استخراج و به ترتیب علاقه مرتب نموده و پس از آن در فرم پیش‌نویس (نمونه‌ای كه به همین منظور در دفترچه راهنمای شماره 2 قرار دارد) درج نمایند و پس از اطمینان از صحت رشته محل‌های انتخابی خود، از روز شنبه مورخ 97/03/12 لغایت ساعت 24:00 روز ‌شنبه مورخ 97/03/19، برای انتخاب رشته با وارد كردن اطلاعات كارت اعتباری، شماره شناسنامه و یا كد رهگیری كه در پایان ثبت‌نام اولیه توسط سیستم به داوطلب داده شده است (درج این اطلاعات برای ورود به برنامه انتخاب رشته اینترنتی ضروری می‌باشد) نسبت به ثبت كد رشته محلهای انتخابی (حداكثر 100 كدرشته‌محل) و تكمیل فرم مذكور اقدام نمایند. بدیهی است پس از تأئید نهایی رشته‌های انتخابی توسط داوطلب، رسید 15 رقمی توسط سیستم در اختیار داوطلب قرار داده خواهد شد، در غیر این صورت انتخاب رشته آنان تكمیل نگردیده است.

3ـ داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قبل از اقدام به تكمیل فرم انتخاب رشته، بندهای ذیل را مشاهده می‌نمایند كه در صورت علامتگذاری در یكی از این موارد به آنها اجازه انتخاب رشته داده می‌شود. بدیهی است هر زمان‌ مشخص‌ شود كه‌ داوطلب‌ حقایقی را عمداً یا سهواً كتمان‌ نموده‌، در هر مرحله ‌(پذیرفته‌شدن‌، حین‌ تحصیل‌ ‌و ...) كه باشد، از این آزمون‌ و آزمون‌ سال‌ بعد محروم‌ خواهد شد و حق هرگونه اعتراضی از وی سلب می‌گردد.

1-3- اطلاعات فوق(معدل كاردانی و كارشناسی، رشته و محل تحصیل دوره كارشناسی و تاریخ فارغ‌التحصیلی) مورد تأیید می‌باشد.

2-3- اطلاعات فوق (معدل كاردانی و كارشناسی، رشته و محل تحصیل دوره‌كارشناسی و تاریخ فارغ التحصیلی) مورد تأیید نبوده و دارای مغایرت است.

3-3-حداكثر تا تاریخ 97/06/31 در مقطع كارشناسی فارغ‌التحصیلی خواهم شد □ فارغ‌التحصیل نخواهم شد.

توضیحاتی درخصوص بند 3 فوق:

1- در صورتی كه داوطلبان بند 2-3 را علامتگذاری نمایند به آنها اجازه اصلاح و ویرایش معدل، دانشگاه محل تحصیل و تاریخ فراغت از تحصیل داده خواهد شد و پس از ویرایش این موارد و تأیید آنها، اجازه انتخاب رشته به آنان داده می‌شود.

2-داوطلبانی كه در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار بگیرند و به هنگام ثبت‌نام در موسسه محل قبولی، دارای مغایرت معدل باشند با توجه به مصوبات و دستورالعمل‌های مربوط ابتدا از آنان ثبت‌نام مشروط بعمل خواهد آمد. و پس از بررسی وضع علمی چنانچه نمره قبولی را دارا نباشند قبولی آنان لغو خواهد شد. پس لازم است داوطلبان معدل خود را براساس مفاد بند «تذكرات خیلی مهم در رابطه با معدل» مندرج در صفحه 2 دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) این آزمون مورد بررسی قرار دهند تا بین معدل اعلام شده به این سازمان و معدلی كه به هنگام قبولی ارائه خواهند نمود، مغایرتی نداشته باشند.

3-چنانچه در ردیف پذیرفته‌شدگان این آزمون قرار بگیرید، و تا تاریخ 97/06/31 موفق به دریافت مدرك كارشناسی خود نگردید قبولی شما باطل خواهد شد لذا چنانچه به دلایلی احتمال فارغ التحصیلی خود را تا تاریخ فوق نمی‌دهید لازم است حداکثر تا تاریخ 97/05/20 شخصاً با همراه داشتن اصل شناسنامه و یا کارت شناسایی عکسدار معتبر به سازمان سنجش مراجعه و نسبت به تکمیل فرم انصراف از گزینش در آزمون سال 97 اقدام و رسید دریافت دارید و یا با ارسال درخواست کتبی (اثر انگشت و امضاء داوطلب در ذیل درخواست الزامی است) به همراه تصویر شناسنامه و یا کارت ملی موضوع عدم فارغ‌التحصیلی خود را از طریق‌ پست سفارشی به آدرس: تهران، صندوق پستی 1365-15875 به اداره ثبت‌نام – واحد تحصیلات تکمیلی این سازمان به نحوی ارسال نمایید که تا تاریخ مذکور (97/05/20) واصل شود، تا از گزینش حذف گردید. بدیهی است به درخواست هایی که بعد از تاریخ تعیین شده به این سازمان واصل شود ترتیب اثرداده نخواهد شد و کلیه تبعات آن متوجه شخص داوطلب خواهد بود. لازم به تاكید است داوطلبانی که در دوره روزانه در آزمون سال 1397 پذیرفته شوند حق شركت در آزمون سال 1398 را نخواهند داشت.

4- به اطلاع داوطلبان كدرشته امتحانی 1152 (مجموعه مدرسی معارف اسلامی) كه با توجه به مفاد كارنامه نتایج اولیه این آزمون مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌رساند از آنجائیكه شرط ورود داوطلبان متقاضی در كدرشته امتحانی مذكور به دانشگاه علاوه بر كسب نمره علمی لازم، احراز شرایط عمومی رشته مدرسی معارف اسلامی و نتیجه مصاحبه‌ معاونت امور دفاتر، اساتید و مبلغان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها می‌باشد، لذا این دسته از داوطلبان لازم است علاوه بر دارا بودن شرایط فوق و همچنین شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شركت در آزمون مذکور (دفترچه شماره 1)، حداكثر یك هفته پس از اعلام نتایج اولیه، برای طی مراحل پذیرش به پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت امور دفاتر، اساتید و مبلغان به نشانی: www.asatid.org مراجعه و ضمن ثبت‌نام در این سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوی معاونت مذكور باشند. بدیهی است عدم ثبت نام در این سامانه به منزله انصراف از تحصیل در این رشته تلقی می‌گردد. ضمناً لازم به ذكر است كه در گزینش نهایی وضعیت علمی داوطلبانی كه مبادرت به تكمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی خود در موعد مقرر ننمایند و یا نتیجه مراحل مذكور از سوی معاونت فوق‌الذكر به صورت منفی به این سازمان اعلام گردد، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

5- تذكرات مهم:

الف‌ـ به داوطلبان گرامی توصیه می‌گردد، قبل از اقدام به تكمیل نهایی فرم انتخاب رشته خود، توضیحات و اطلاعات مربوط به آن (محل تحصیل، نوع دوره، میزان شهریه و ...) و همچنین اطلاعات مندرج دربخش پیوستهای دفترچه راهنمای انتخاب رشته را حسب مورد مطالعه نموده و مد نظر داشته باشند.

ب‌ـ سیستم انتخاب رشته، تا حدودی هوشمند پیش‌بینی گردیده كه در حد امكان خطاهای احتمالی داوطلبان را در زمان انتخاب رشته اینترنتی به آنان تذكر دهد (به عنوان مثال: انتخاب كد رشته محلی كه داوطلب در آزمون آن شركت نكرده و یا اینكه در گرایشی از گرایشهای رشته امتحانی خود مجاز به انتخاب رشته نگردیده است و ...)، لذا لازم است داوطلبان نسبت به رفع خطاهای داده شده اقدام نمایند.

ج‌ـ داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، لازم است اطلاعیه‌های این سازمان، دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و شرایط و ضوابط ارگانهای بورس دهنده و مؤسساتی كه به صورت شرایط خاص پذیرش می‌نمایند را به دقت مطالعه نمایند.

د- داوطلبان متقاضی رشته‌ محل‌های بورسیه دارای شرایط خاص ضمن مطالعه دقیق شرایط و ضوابط این گونه رشته‌ها، توجه داشته باشند منحصراً مجاز به انتخاب حداكثر 2 كدرشته محل از این نوع كدرشته محلها می‌باشند و لازم به توضیح است كه تاریخ دقیق اعلام اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت و برنامه زمانی مصاحبه و سایر مراحل گزینش از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در تاریخ‌ 97/03/28 به اطلاع كلیه داوطلبان خواهد رسید.

تبصره: انتخاب كدرشته‌محلهای تحصیلی دانشگاه‌های شاهد، امام صادق (ع) و دانشگاه غیرانتفاعی خاتم از شرط محدودیت انتخاب حداكثر 2 كدرشته‌محل رشته‌های دارای شرایط خاص و بورسیه مستثنی می‌باشند.

هـ كلیه داوطلبان متقاضی كدرشته‌های امتحانی 1131-1139- 1148 (رشته مدیریت امور شهری) كه مجاز به انتخاب رشته شده باشند لازم است برای اطلاع از زمان مصاحبه علمی به اطلاعیه‌ این سازمان كه در تاریخ 97/03/28 از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر می‌شود، توجه نمایند.

و-  كلیه داوطلبان متقاضی 1350-1351-1352-1356-1357-1358-1360– 1362 و 1364 كه مجاز به انتخاب رشته شده باشند لازم است برای اطلاع از زمان مصاحبه علمی و یا تاریخ برگزاری آزمونهای عملی، تشریحی و پروژه به اطلاعیه‌ این سازمان كه در تاریخ 97/04/11 از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان و نشریه پیك سنجش منتشر می‌شود، توجه داشته باشند.

تذكر مهم: متقاضیان كدرشته‌های امتحانی دارای پروژه و یا آزمون عملی گروه هنر شامل كدهای 1350، 1351، 1352، 1356، 1357، 1358، 1360، 1362 و 1364 می‌بایست در زمان انتخاب رشته به ازای انتخاب هر پروژه و یا آزمون عملی نسبت به پرداخت مبلغ 400/000 (چهارصد هزار) ریال بابت هزینه برگزاری آزمون عملی از طریق كارتهای عضو شتاب اقدام نمایند. لازم به توضیح است داوطلبانی مجاز به شركت در پروژه و یا آزمون عملی رشته‌های امتحانی فوق خواهند بود كه:

 1- براساس كارنامه نتایج اولیه در رشته و گرایش مربوط مجاز به انتخاب رشته شده باشند.

 2- همزمان با انجام انتخاب رشته، علاقمندی خود را برای شركت در پروژه و یا پروژه‌ها اعلام نموده و نسبت به پرداخت هزینه فوق برای هر پروژه اقدام نماید. (داوطلبانی علاقمندی خود را برای شركت در 2 و یا 3 پروژه اعلام ‌نمایند، می‌بایست نسبت به پرداخت هزینه برای هر پروژه به مبلغ 400/000 (چهارصد هزار) ریال اقدام كنند).

 3- كدرشته‌محلهای مربوط به هر پروژه و یا آزمون عملی را در فرم انتخاب رشته خود درج نمایند.

همچنین لازم به تاكید است در صورتی كه داوطلب در این مرحله نسبت به اعلام علاقمندی و پرداخت هزینه اقدام نماید ولی در تاریخ برگزاری پروژه یا آزمون عملی غایب جلسه آزمون باشد و یا اگر داوطلبی در این مرحله اعلام علاقمندی ننماید، نتیجه پروژه و یا آزمون عملی برای آنها بصورت نمره «0» صفر منظور شده و نمره كل نهایی آنها با اعمال نمره صفر «0» محاسبه خواهد شد.

لازم به توضیح است داوطلبانی كه منحصراً متقاضی تحصیل در این رشته‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی هستند نیز می‌بایست در این مرحله نسبت به اعلام علاقمندی و پرداخت هزینه فوق اقدام نموده و در زمان مقرر نیز رشته‌محلهای مربوط را در سایت دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب نمایند.

ز- داوطلبان لازم است برای اطلاع از اطلاعیه احتمالی اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته و یا رشته‌های جدید تا پایان مهلت انتخاب رشته (97/03/19) به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه كنند تا در صورت صدور این اطلاعیه از محتوای آن اطلاع حاصل نمایند.

ح- آن دسته از داوطلبانی كه در تقاضانامه ثبت‌نامی برای انتخاب رشته‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور، اعلام علاقمندی ننموده‌اند، در صورتی كه حداقل نمره علمی لازم را برای انتخاب رشته‌های این دانشگاه‌ها كسب كرده باشند، در ذیل بند الف (مشخصات ثبت‌نامی) پیغامی را مبنی بر امكان انتخاب این رشته‌ها در كارنامه اعلام نتایج اولیه مشاهده خواهند نمود. لذا این دسته از داوطلبان در صورتی كه علاقمند به انتخاب رشته‌های مربوط به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور هستند، می‌بایست پس از واریز مبلغ 110/000 (یكصدو ده هزار) ریال بابت اعلام علاقمندی به رشته‌های این دانشگاه‌ها و مؤسسات، از طریق سیستم اینترنتی و توسط كارت‌های بانكی عضو شبكه شتاب، نسبت به اعلام علاقمندی به انتخاب این دانشگاه‌ها و مؤسسات اقدام نموده و سپس این رشته‌ها را در فرم انتخاب رشته اینترنتی درج نمایند.

ط- آن دسته از داوطلبان علاقمند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراكز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، می‌بایست پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون و دریافت كارنامه، برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته از تاریخ 97/03/20 به سایت مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی: www.azmoon.org مراجعه نمایند. انتخاب رشته برای رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی با استفاده از كد دسترسی مندرج در كارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون بطور مجزا و از طریق دانشگاه مذكور انجام می‌پذیرد. بدیهی است داوطلبانی كه در یكی از رشته‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و یا دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شوند می‌توانند به دلخواه خود منحصراً در یكی از مؤسسات ثبت‌نام و مشغول به تحصیل شوند.

ی- پس از مشاهده كارنامه نتایج اولیه آزمون، آن دسته از داوطلبانی كه در خصوص مندرجات كارنامه (به غیر از معدل كاردانی و كارشناسی، نام رشته تحصیلی و یا نام محل اخذ مدرك كارشناسی) خود سوالی دارند، ضمن توجه به توضیحات مربوط به كارنامه كه در دفترچه راهنمای انتخاب رشته و در سایت این سازمان درج گردیده است، لازم است حداكثر تا تاریخ 97/03/31 منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اقدام نمایند. لذا از داوطلبان تقاضا می‌شود از ارسال نامه پستی و مراجعه حضوری اكیداً خودداری نمایند. بدیهی است به كلیه مواردی كه از طریق دیگری و یا بعد از تاریخ 97/03/31 واصل شود، به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد. ضمناً داوطلبان گرامی می‌توانند سؤالات خود را با شماره تلفن‌ 42163-021 نیز در میان ‌بگذارند.


            دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌هاي تحصيلي  آزمون ورودي دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1397        

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
            

 بخش

            
            

 

            

عنوان

            

 

            
            

 

            

صفحه

            

 

            
            

 

                        

 

                        

  

                        

  

                                                  

 كليات و شرايط و ضوابط

            
            

 مقدمه

            
            

 

                        

دريافت فايل

            
            

 الف) روش گزينش

            
            

 ب) بورسيه و رشته‌هاي داراي شرايط خاص

            
            

 ج) شيوه‌هاي آموزشي در مقطع كارشناسي ارشد   ناپيوسته

            
            

 د) سهميه رزمندگان و ايثارگران

            
            

 ه‍ ) پذيرش شهروندان خارجي

            
            

 و) شرايط پذيرش با آزمون استعدادهاي درخشان   در دوره‌هاي كارشناسي ارشد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي

            
            

 ز) كارنامه اعلام نتايج اوليه آزمون

            

       - تذكرات خيلي مهم در رابطه با معدل

            
            

 ح) انتخاب اينترنتي محل تحصيل

            
            

 ط) فرم اينترنتي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي

            
            

 ي) يادآوري‌هاي خيلي مهم

            
            

 جداول كد رشته محل‌ها

            
            

 

            

جدول   شماره 1- كد رشته محل‌هاي تحصيلي گروه علوم انساني 

            

 

            
            

 دريافت فايل

            
            

 جدول شماره 2- كد   رشته محل‌هاي تحصيلي گروه علوم پايه

            
            

 دريافت فايل

            
            

 جدول شماره 3- كد   رشته محل‌هاي تحصيلي گروه فني و مهندسي

            
            

 دريافت فايل

            
            

 جدول شماره 4- كد   رشته محل‌هاي تحصيلي گروه كشاورزي

            
            

 دريافت فايل

            
            

 جدول شماره 5- كد   رشته محل‌هاي تحصيلي گروه هنر

            
            

 دريافت فايل

            
            

 جدول شماره 6- كد   رشته محل‌هاي تحصيلي گروه علوم دامپزشكي

            
            

 دريافت فايل

            
            

 

                        

 

                        

 

            

 

            

 

            

 

                        

پيوست‌ها

            
            

 الف) شهريه دوره‌هاي مختلف تحصيلي در دانشگاه‌ها   و موسسات آموزش عالي دولتي و غيردولتي

            
            

 

                        

دريافت فايل

            
            

 ب) شرايط و ضوابط پذيرش‌ دانشجو در رشته‌هاي ‌مختلف ‌تحصيلي‌ دوره‌هاي نوبت   دوم دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌

            
            

 ج) شرايط و ضوابط پذيرش دانشجو در دانشگاه   پيام نور

            
            

 د‍) شرايط و ضوابط پذيرش دانشجو در مؤسسات آموزش   عالي غيردولتي‌ و غيرانتفاعي

            
            

 ه‍) شرايط و ضوابط پذيرش دانشجو در دوره‌هاي   مجازي

            
            

 و) شرايط و ضوابط پذيرش دانشجو در دوره‌هاي پرديس   خودگردان

            
            

 ز) شرايط و توضيحات مربوط به برخي از   دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي دولتي و غيرانتفاعي

            
            

 ـ فرم مخصوص معدل (ويژه   دانشجويان سال آخر كارشناسي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي)

            
            

 ـ فرم تأييديه فارغ‌التحصيلان   رتبه اول و نمونه دوره كارشناسي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي

            
            

 ـ پيش‌نويس فرم انتخاب رشته   اينترنتي

منبع :
لینک :
کد مطلب: 2593
تاریخ و زمان انتشار: 11 خرداد 1397, 15:02
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/2593
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • نحوه انتخاب رشته کنکور ۹۷
 • اصلاحات سری چهارم دفترچه انتخاب رشته كارشناسی ارشد
 • داوطلبان متقاضی شركت در آزمون‌ كارشناسی ارشد سال 1397
 • اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی در مرحله تكمیل ظرفیت آزمون دكتری
 • دانشگاه‌های مورد تایید گروه متوسط و ضعیف
 • تكمیل ظرفیت برخی از كدرشته محل‌های آزمون‌ كارشناسی‌ ارشد ناپیوسته
 • نظام نامه نمایشگاه مطبوعات منتشر شد
 • اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد ۱۳۹۶
 • انتشار كارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته‌ كارشناسی ارشد ناپیوسته

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
   
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت