مجله اینترنتی دیپروتد

مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

پنج شنبه، 24 آبان 1397


08/6 1397
کارگاه آموزش تخصصی حقوق کسب وکار های نو 
شروع رویداد  پنج‌شنبه ۱۰ آبان ۹۷ ۱۰:۰۰پایان رویداد  پنج‌شنبه ۱۰ آبان ۹۷ ۱۳:۰۰مکان رویدادتهران

آشنایی حوزه های استارتاپی با حقوق وتکالیف قانونی ،قضایی

در برخی حوزه‌های کسب و کار نوبه خصوص استارتاپی هنوز قانونی برای آنها نوشته نشده است یا اینکه اگر قوانینی وجود دارد با شرایط روز و بازار همخوانی ندارند.گاها برخی قوانین و مقررات با هم همپوشانی دارند یا درباره یک موضوع دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد. این همپوشانی مشکلات مختلفی را برای کسب و کارهای نو ایجاد کرده است.

 از سوی دیگر استارتاپ‌ها دارای متولیان و قوانین متعددی هستند.متخصصان حقوقی ما به‌دنبال این موضوع خواهند بود که کسب و کارهای نوپا چه خلأها و مشکلات قانونی دارند و قانون چگونه می‌خواهد از آنها حمایت کند؟

 با توجه به اینکه در برخی موارد، خلأ و همپوشانی قانونی وجود ندارد، کسب و کارهای اینترنتی با قوانین و مقرراتی که از سوی مراجع قانونی، مجلس شورای اسلامی، دولت و دست اندرکاران دولتی تدوین شده یا می‌شود آشنا نیستند بنابراین با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند.

استارتاپ‌ها دید حقوقی ندارند، استخدام مشاور حقوقی نیز برای آنها مقرون به صرفه نیست بنابراین چون اول کار هستند و درآمدی ندارند از استخدام مشاور حقوقی نیز چشم پوشی می‌کنند.

از سوی دیگر صاحبان این کسب و کار های نوپا  اصلاً نمی‌دانند که به مشاوره حقوقی نیاز دارند و حتی نمی‌دانند که قوانینی درباره فعالیت آنها وجود دارد و از آنها و کسب و کارشان حمایت می‌کند.

 این دوره از کارگاه های استارتاپی برای آنهایی که اطلاعات کافی از قوانین ندارند آموزش های جامعی در بردارد.
با توجه به تخصص ما در زمینه حقوق تجارت الکترونیکی  هدف ازراه اندازی این کارگاه این است  تا گرهی از گره‌های قانونی کسب و کارهای نوپا  باز شده و در ادامه کار و فعالیت خویش با موانع قانونی مواجه نشوند.

با ارایه اطلاعات و راهکارهای قانونی حقوقی  می‌توانند از پس تغییرات وموانع حقوقی راه اندازی وارایه کار خویش بدون نیاز به مشاور حقوقی برآیند.
 با تأیید اینکه یکی از دغدغه‌های استارتاپ‌ها بحث حقوقی و قضایی است، هر چقدر صاحبان کسب و کارهای نو با قوانین آشنا شوند بهتر می‌توانند مشکلات خود را حل و فصل کنند و مهمتر اینکه دانستن قوانین می‌تواند به ادامه کار کسب و کارها کمک کند.

سر فصل های ایندوره:

1.آشنایی با انواع شرکتی هایی که کسب وکارهای نو نیاز به ثبت آن دارند.

 

2.آشنایی با چالش های قانونی برای کسب و کار های نو

 

3.آشنایی با تنظیم انواع قرارداد های لازم برای کسب و کار های نو
منبع : ایوند
لینک : https://evnd.co/jBBV8
کد مطلب: 8702
تاریخ و زمان انتشار: 6 آبان 1397, 12:08
لینک کوتاه مطلب:
https://deeprooted.ir/8702
کارگاه آموزش تخصصی حقوق کسب وکار های نو

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
 
سمت نو
اخبار

رویدادها
کسب و کار های نوپا

TED

معرفی کتاب

سبک زندگی

معرفی سایت