۵ دروغ بزرگ در همکاری در فروش
همکاری در فروش (affiliate marketing) بیزینس محبوب وبمسترهای پارسی زبان و کلاً یکی از متداول ترین روشهای کسب درآمد از اینترنت در سطح جهان می باشد. این بیزینس از ۳ قسمت تشکیل شده است که شامل فروشنده، سیستم همکاری در فروش و بازاریاب (تبلیغ کننده) است. در همکاری در فروش، بازاریاب و فروشنده از طریق امکانات سیستم به هم متصل می شوند و با فروش محصولات، سود بین این سه تقسیم می شود. این مقاله به دروغ های بزرگ در سیستم های همکاری در فروش می پردازد.در کسب درآمد اینترنتی با سیستم های همکاری در فروش مخصوصاً در وب پارسی، اغراق های زیادی وجود دارد که باعث بدبینی علاقه مندان به کسب و کارهای اینترنتی در ایران به این سبک از بیزینس های آنلاین می شود. ۵ مورد از بزرگترین این دروغ ها را در این مقاله می توانید بخوانید.


همکاری در فروش


همکاری در فروش راه سریع ثروتمند شدنشاید این بدترین و وحشتناک ترین دروغی باشد که در بسیاری سیستم های همکاری در فروش به مخاطب ارائه میشود! بسیاری از سیستم هایی که در واقع صرفاً فروشگاههای اینترنتی هستند که با هدف افزایش فروش خود مبادرت به جذب بازاریاب می کنند، صفحه اول سایت خود را با جملاتی مثل “سریع ثروتمند شوید”، “راه سریع پولدار شدن”، “میلیونر شوید” و جملات مشابه تزئین می کنند.شکی در اینکه همکاری در فروش می تواند درآمدزا باشد، وجود ندارد اما حکایت سریع پولدار شدن را به شدت رد می کنم. برای اینکه یک بیزینس همکاری در فروش موفق داشته باشیم، در درجه اول نیاز به سایت یا بلاگی پربازدید داریم که آماده سازی چنین سایتی به خودی خود زمان زیادی می برد. در محله بعدی نیاز به انتخاب و معرفی محصولات مناسب سایت یا بلاگ خود در آن داریم که خود این قضیه هم زمان می برد. با این حساب خواهیم دید که پشت سر گذاشتن همین دو مرحله بطور موفقیت آمیز و مطلوب، ناقض ادعای سریع ثروتمند شدن مدیران چنین سیستم هایی است.توجه داشته باشید، کسب درآمد اینترنتی از طریق همکای در فروش صبر و حوصله میطلبد و خبری از راههای یک شبه پولدار شدن در affiliate marketing نیست. پس هرگز با این دروغ فریب نخورید… .


برای موفقیت در همکاری در فروش، هیچ چیز لازم نداریداین ادعا درست مثل این است که بگوییم برای رانندگی نیازی به ماشین نداریم!!! همکاری در فروش هم مثل هر بیزینس دیگری نیاز به یک سری ابزار دارد که مهمترین آنها یک سایت یا بلاگ با کیفیت است. تنها در صورت داشتن این ابزارها است که می توانید به کسب درآمد از طریق اینترنت و با سیستم های همکاری در فروش امید داشته باشید.گول ادعای “عضو شوید و پولدار شوید” را نخورید! هرگز بدون آماده کردن ابزار و مواد اولیه آشپزی، نمی توانید شام بپزید!


فقط کدها را در سایت خود قرار دهیداین مورد از ادعاهای بسیار محبوب است. “کافیست کدها را در سایت خود قرار دهید”. چنین کاری برای موفقیت در این بیزینس، مثل این است که فقط کفش ورزشی بپوشیم و بخواهیم قهرمان المپیک شویم! برای موفقیت در هر کاری، باید تلاش و تمرین کرد. باید کد در جای مناسب قرار گیرد. مثلاً کدی که در فوتر سایت قرار داده می شود، ارزش چندانی نخواهد داشت چرا که تعداد کسانی که آن را می بینند بسیار کم است. قرار دادن کد در سایتی که هیچ بازدیدی ندارد (یا بازدیدهای آن کم است) سودی نخواهد داشت.فراموش نکنید که باید سایت یا بلاگی با بازدید مناسب داشته باشید و سپس کدها را قرار دهید و انتظار درآمد داشته باشید.


همکاری در فروش کلاهبرداری استیکی از ادعاهایی که معمولاً از وبمسترهای شکست خورده می شنویم. “همکاری در فروش درآمد ندارد”، “سیستم های affiliate marketing پول آدم را میخورند” و … . گشتن در فروم های انگلیسی زبان این قضیه را به وضوح نشان می دهد. افرادی که در این بیزینس حضور داشته و شکست خورده اند، بسیار زیادند و دقیقاً مثل هر کار دیگری، شکست خوردگان این صنعت هم عدم موفقیت خود را به پای آن می نویسند و این شیوه کسب درآمد اینترنتی را کلاهبرداری می نامند!همیشه به یاد داشته باشید که برای تحقیق درباره هر کاری، تمرکز خود را بر موفقان آن بگذارید و شکست خوردگان را بیشتر منابعی از کارهایی که نباید در آن صنعت انجام دهید، بدانید.


همه سیستم ها قابل اعتمادند!مشکل بزرگ اعتبار سیستم های همکاری در فروش، چیزی است که کمتر به آن توجه می شود. موارد بسیاری دیده شده است که افراد صرفاً به خاطر اینکه یک سیستم حداقل موجودی برای پرداخت پورسانت در نظر نگرفته است یا این حداقل بسیار پایین است، سیستم را قابل اعتماد دانسته اند.مسأله اعتماد به سیستم خیلی مهم است اما خب بررسی اعتبار و سابقه مدیران سیستم همکاری در فروش، می تواند این قضیه را اثبات کند که آیا وضعیت سیستم برای همکاری مناسب هست یا خیر.

نتیجهبا توجه به دروغهایی که به آنها اشاره شد، می توان اینگونه نتیجه گیری نمود که صنعت همکاری در فروش تا حدودی از حرفه ای بودن فاصله گرفته است و این یک نکته منفی برای تجارت الکترونیک ایران به شمار می رود. کسب درآمد از اینترنت از فرصتهایی است که به شدت می تواند از نرخ بیکاری در کشور بکاهد اما وضعیتی که در مورد سیستم های همکاری در فروش در حال شکل گیری است (۵دروغی که به آنها اشاره شد) می تواند بر محبوبیت و مقبولیت تجارت الکترونیک و کسب درآمد از طریق اینترنت تأثیر سوء بگذارد.همچنین باید به عنوان فردی که قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود در دسته همکاری در فروش را دارد، دقت کنید که در پروسه تصمیم گیری خود هرگز فریب این دروغها را نخورید و اجازه ندهید این دروغها بر بیزینس همکاری در فروش شما تأثیرگذار باشند.


جستجو در سایت
تبلیغات
درباره ما

مجله اینترنتی دیپروتد نشریه مجازی بر بستر اینترنت به مسائل آموزشی و مقالات پیرامون کسب وکار های نوپا یا استارت آپ ها و سبک زندگی است فعالیت و محتوای مطالب ارائه شده در سایت همه بیشتر در حوزه مدیریت، کارآفرینی ، روانشناسی ،اقتصادی و فناوری اطلاعات است نام اصلی دیپروتد "ریشه های عمیق " با مجوز رسمی از هیات نظارت برمطبوعات مشغول به فعالیت است

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید