مجله اینترنتی دیپروتد

مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

جمعه، 1 تیر 1397


روز صادرات

دیپروتد روز صادرات 
نظریه برتری نسبی در طول ربع اول قرن ۱۹م در نوشته‌های اقتصاددانان کلاسیک حقیقت پیدا کرد. مادامیکه دیوید ریکاردو بیش‌ترین نظر را با پیشرفت نظریه داشت(در فصل اساسش از اقتصاد سیاسی، ۱۸۱۷،) بامس میلز و رابرت تورین نظرات مشابه را ارائه کردند. نظریه بیان می‌کند که همه طرفین در یک محیط حرفه نامحدود سود را به حد اعلی می‌رسانند حتی اگر مزیتهای مطلق تولید بین طرفین وجود داشته باشد. در مقابل سیاست بازرگانی، اول بدنه قاعده‌دار وفادار به تجارت بین‌المللی، در طول قرون ۱۷ام و ۱۸ام در اروپا پدیدارشد.بورس اوراق بهادار

دیپروتد بورس اوراق بهادار 
«بورس اوراق بهادار» به معنی یك بازار متشكل و رسمی سرمایه است كه در آن خرید و فروش سهام شركت‌ها یا اوراق قرضه دولتی یا موسسات معتبر خصوصی، تحت ضوابط و قوانین و مقررات خاصی انجام می‌شود. مشخصه مهم بورس اوراق بهادار، حمایت قانون از صاحبان پس‌اندازها و سرمایه‌های راكد و الزامات قانونی برای متقاضیان سرمایه است.

هرم بهره وری چیست

هرم بهره وری چیست ؟ هیچ وقت با این واژه بر خورد داشتید ؟

این هرم یک ایده است برای اینکه فراموش نکنیم بهره وری ما فقط وقتی ارزش دارد که با در نظر گرفتن ارزشها – هدف های بلند مدت و هدف های کوتاه مدت ما به نتایج دلخواهمان برسیم .

استراتژی ماهی قرمز بنفش

رویکردهای نوین مدیریت استراتژیک: "استراتژی ماهی قرمز بنفش"
 طول ماهی قرمزهایی به صورت معمول کمتر از 10 سانتیمتر است در حالیکه طول ماهی قرمزها در شرایط مناسب به بیش از 45 سانتیمتر می رسد.

4 صنعت تحت تاثیر ورود آمازون

احتمالا واژه "Amazoned" را شنیده‌اید. این واژه به بخش‌هایی اشاره دارد که آمازون با ورودش به آن بخش‌ها میلیاردها دلار از بازار آن‌ها کاسته است. از جمله این بخش‌ها، اقدام جدید آمازون برای خرید Whole Foods و در پی آن  ورودش به حوزه خرده فروشی مواد غذایی است که منجر به شوک بزرگی در بازار خرده‌فروشی مواد غذایی، فروشگاه‌ها و داروخانه‌ها شد.دسته بندی: دورنما
تاریخ: 26 مهر 1396 نظرات: 0