امروز: چهارشنبه، 4 بهمن 1396

Deep Rooted Journal

مجله ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی


از خوردن این قسمت از مرغ خوداری کنید!


معمولا مقدار مشخصی آنتی‌بیوتیک برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ در آب مرغ‌های معمولی، ریخته می‌شود. تمام شرکت‌هایی که این آنتی‌بیوتیک‌ها را تهیه می‌کنند، روی بسته‌بندی داروهای خود می‌نویسند مدت زمان منع مصرف گوشت مرغ بعد از مصرف آن آنتی‌بیوتیک خاص، چقدر است.دسته بندی: علوم
تاریخ: 27 آذر 1395 نظرات: 0 نویسنده: zatix

تجربه کاربری و طراحی تجربه کاربری

تجربه کاربری و طراحی تجربه کاربری: از صفر تا یِکَم بیشتر! 
تجربه کاربری (User Experience) از جمله مفاهیم‌ایه که معمولا بین علما اختلاف نظر توش زیادِ، تا امروز تعاریف زیادی از تجربه کاربری خوب و بد ارائه شده که مثلا تجربه کاربری خوب: لذت بخش بودن، یادگیری آسون، در دسترس بودن، سرگرم کننده و جذاب، زیبا و سریع و تجربه کاربری بد یعنی ویژگی‌هایی مثل گیج کننده، کند و کسل کننده، پر استرس و غیر قابل اعتماد، زشت و...

دسته بندی: دورنما
تاریخ: 25 آذر 1395 نظرات: 0 نویسنده: zatix

‎ حتماً قانون پارکینسون را در مدیریت شنیده‌اید که می گوید:‌ کار به اندازه زمانی که برای آن در نظر گرفته شده است، طول می‌کشد.

‎ یعنی اگرانجام یک پروژه یک هفته وقت لازم داشته باشد و شما برای انجام آن پروژه دو هفته وقت در نظر بگیرید، آن پروژه به اندازه همان دو هفته کش می آید و طول می کشد و هیچگاه، یک هفته ای (که زمان واقعی آن است) اتمام نمی یابد و به اندازه ی دو هفته برایش وقت صرف می شود.

‎ یکی از دلایلی که می توان برای اینکار بیان کرد این است که معمولا انجام زودتر کار پاداشی ندارد، ولی ممکن است باعث شود تا مسئولیت دیگری به فرد داده شود. همچنین با کش دادن کار فشار کاری کمتری هم به فرد وارد می شود.

‎   راه حل:

‎1   برای رهایی از اثرات منفی این قانون اولین کاری که باید انجام دهید این است که دقت زیادی در مدت زمان فعالیتها به خرج دهید و حتما فعالیتها را به قسمتهای کوچکتری بشکنید و برای آن اجزا، زمان مناسب اختصاص دهید سپس آن اجزا را تحت کنترل بگیرید.

‎2   کار دیگر این است که مدیریت زمان را به کارکنانتان بیاموزید و بر اهمیت این مدیریت زمان در اجرای فعالیتها بسیار تاکید کنید و هیچ کار و فعالیتی را بدون زمانبندی مناسب و مدیریت زمان در آن، نپذیرید.

‎3   افراد و یا گروه هایی را که فعالیت های محوله را زودتر از موعد مقرر انجام می دهند، تشویق کنید

چهار قانون کلیدی مغز

  قانون اول؛ هرعملی که بصورت عادت و تکرار درآید کنترل عصبی آن عمل از بالای مغز یعنی ضمیر خودآگاه به پایین یعنی ضمیر ناخودآگاه می رود . به عبارت دیگر باتکرار یک عمل ارادی ، آن عمل تبدیل به یک عمل غیر ارادی می شود مثل تایپ کردن...